Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Snufkin

Reoperacja żylaków powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Snufkin
Ok. 7 lat temu przeszedłem laparoskopową operację żylaków powrózka (III stopień). Po zabiegu żylaki zmniejszyły się, ale przetrwały. W ostatnim czasie na powrót zrobiły się dość duże i powodują dolegliwości bólowe praktycznie bez przerwy. Do tego dochodzą złe parametry nasienia (gorsze niż przed pierwszym zabiegiem) i poziom testosteronu poniżej normy, w związku z czym poważnie rozważam ponowne poddanie się operacji. Urolog podczas wizyty powiedział mi, że wobec wcześniejszej laparoskopii jedyną możliwą metodą reoperacji jest zabieg bezpośrednio w obrębie moszny, co wiąże się ze znacznie większym ryzykiem. Czy to prawda? Wielokrotnie czytałem o reoperacjach wykonywanych klasycznie lub laparoskopowo. Czy ryzyko rzeczywiście jest znacznie wyższe? I wreszcie: czy jakieś ośrodki w Polsce wykonują operacje żylaków powrózka metodą mikrochirurgiczną? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marrek
Radiologia zabiegowa w Lublinie wykonuje embolizację żylaków powrózka. Możesz się podpytać czy by coś poradzili w tym wypadku. Bóle jekieś miałeś cały czas, czy tylko jak się ostatnio powiekszyły żylaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi