Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściąganiu napletka po zabiegu usunięcia stulejki


Gość David

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu miałem zabieg usunięcia stulejki oraz wędzidełka. Lekarz przeprowadzający zabieg przepisał mi maść do smarowania *Detremoycyna 2%*. Powiedział żebym smarował z zewnątrz ponieważ ze względu na szwy nie zsunę napletka .Wczoraj miałem ściągane szwy i pielęgniarka zdziwiona zapytała czemu nie zsuwałem napletka?? Kupiłem tabletki Rivanolum, mam je rozpuszczać w 1/2 szklanki wody, moczyć penisa i próbować rozciągać napletek. Niestety nic to nie daje. Wciąż mam grubą skórkę na górze napletka i przy naciągnięciu ledwo wystaje czubek żołędzia... Myślałem że po zabiegu nie będzie problemów ze ściąganiem skórki. Obawiam się że będę musiał mieć reoperację. Obwiniam chirurga, ponieważ nie udzielił mi wskazówek jak powinienem postępować. Nawet nie obejrzał mnie po zabiegu. Myślę że lepiej byłoby gdyby zrobił mi całkowite usunięcie napletka (obrzezanie), przynajmniej nie miałbym takich problemów. Czy może kupić coś jeszcze co pomogłoby w rozciągnięciu napletka? Jakie ćwiczenia jeszcze mógłbym stosować? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cie serdecznie. na zmiekczenie blizny dobra jest masc contractubex nalezy kilkakrotnie smarowac nia blizny a nawet rane tuz po wykonanym zabiegu wraz z mascia rumiankowa przeciw infekcji. dziwie sie ze nie zostales doinformowany o czynnosciach,ktore nalezy wykonywac od nawet drugiego dnia po zabiegu. otoz najwiekszym zaleceniem powinno byc czeste,nawet kilkakrotnie w ciagu dnia pobudzanie czlonka do wzwodu,podczas ktorego nalezy smarowac ,wmasowywac w rane masc wlasnie rozmiekczajaca blizny co ulatwia jej rozciagniecie.aby uniknac bolu z tym zwiazanego jest rowniez masc ktora dziala znieczulajaco ,mozna ja stosowac na rany lecz nazwy nie pamietam. nalezy stosowac te czynnosci nawet do kilku tygodni od calkowitego zabliznienia rany. z czasem staje sie to bardzo ciekawym zajeciem jesli masz partnerke i pomaga ci w tych zabiegach. polecam moze jeszcze nie za pozno. moj maz mial usunieta czesc napletka i wlasnie takie instrukcje otrzymal od lekarza ,ktore przyniosly dosc dobry efekt. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×