Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichnięcie stawu łokciowego i złamanie wyrostka dziobiastego


Gość walek35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość walek35

Użytkownik 1 wypowiedzi Witam Bardzo proszę o pomoc wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni a badzo się niepokoję Jakiś czas temu uległem wypadkowi w pracy ( Zwichnięcie stawu łokciowego oraz złamanie wyrostka dziobiastego ) ręka była unieruchomiona w szynie gipsowej ponad 4 tygodnie lekarz przy zdjęcu gipsu nie zdecydował się na prześwietlenie ( tydzień wcześniej było robione RTG i nie wykazało żadnych nieprawidłowości ) tego samego dnia rozpoczęła się rechabilitacja po 3 tygodniach okazało się że nie przynosi prawie żadnych rezultatów . Zdecydowałem sie na ponowną wizytę u ortopedy który pilnie skierował mnie na badanie USG przeprowadzający badanie niewiele mi wyjaśnił tylko kazał pilie zapisać sie na wizytę u ortopedy nie wiem co mam myśleć a wizyta jest umówiona dopiero na przyszły tydzień . Oto opis badania USG : Stan po złamaniu wyrostka dziobiastego Przyczep wspólny prostowników nadgarstka na nadkłykciu bocznym kości ramiennej po przebytym uszkodzeniu z objawami entezy ze wzmożona perfuzją tak jak w łokciu tenisisty zwiększona ilość płynu w szparze stawowej GR.3,1mm w rzucie główki kości ramiennej nierówny obrys wyrostka dziobiastego więzadło poboczne z objawami przebytego uszkodzenia z entezą i zwapnieniem DŁ. 6 mm Fałd tłuszczowy tylny w okolicy dołu wyrostka łokciowego kości ramiennej z płynem o grubości 7 mm prawdopodobnie krwiak pourazowy znajdujący sie nad wyrostkiem łokciowym Nie wiem co to dla mnie oznacza i jak będzie wyglądało dalsze leczenie czy to będzie jakiś zabieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×