Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwanie mięśnia dwugłowego uda


Gość Pilkarz12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pilkarz12

Siemka pisze ponieważ mam kilka pytań dotyczących tak jak w temacie napisałem Naderwania miesnia dwuglowego uda 3 dni temu grałem sparing było ślisko i jeszcze musze przyznać niestety że nie zbyt dobrze się rościągnołem chciałem wyskoczyć do piłki i koleś mi zablokowal prawą noge a lewa mi odjechała i zrobiłem taki szpagat poczułem trzask w prawej nodze i momentani coś w rodzaju skórczu i przeszywający ból chyba najwiekszy jaki w życiu doświadczylem. Na początku myślalem że zerwałem mięsień nastepnego dnia byłem z tym u lekrza powiedział mi że jest to Naderwanie mięsnia dwuglowego i wypisał mi zwolnienie na 6 tyg.. bez uprawiania sportu....i jakieś tam maśi . 6 Marca mam kontrole u ortopedy... i tutaj teraz moje pytania * Czy da rade jakoś szybciej wyleczyć tą kontuzje... bo 6 tyg to bardzo długo za miesic zaczynam lige i boję sie że nei zdaze wyleczyc tej nogi? Czy ból który teraz czuje ustąpi jakoś po tyg czy dalej bedzie mi dokuczał do konca wyleczenia nogi ? Ponieważ narazie mam problem z chodzeniem co dopiero mowa o bieganiu czy tez kopaniu pilki....? Czy ten miesien bedzie już slabszy na zawsze i bede musiał na ta noge bardzo uwazac lepsze rozgrzewki itp..? Czy jest szansa na jakieś odczkodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Przede wszystkim powinien Pan bezwzględnie zastosować się do zaleceń lekarza. Tak długi czas leczenia ma na celu regenerację uszkodzonych tkanek. Oczywiście po kontuzji nie można od razu powrócić do pełnych treningów. Należy stopniowo wdrażać obciążenie. W przypadku dolegliwości bólowych należy zastosować leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pilakrz12

Rozumiem czyli tak naprawde wczęsniej noga przestanie mnie boleć mam na myśli teraz normalnie chodzenie bo jak narazie to cięzko mi z tym idzie*p Czyli zanim wejde na pełne obroty jeżeli chodzi o treningi to miną jakieś 2 miesiące ? Czy to zależy też od organizmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, uraz 7 miesięcy temu , obecnie mam 1,5 cm bliznę na mięśniu chodzenie nie sprawia mi problemu natomiast nie ma mowy o bieganiu lub obciążaniu nogi. Dodam że przeszedłem rehabilitację ultradzwięki, ćwiczenia kroterapia itp. nadal brak efektu:( słyszałem coś o fali uderzeniowej że ponoć pomaga , może ktoś korzystal przy podobnym urazie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×