Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak trzonu i ogonu trzustki


Gość sylwiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama od ok 2lat ma zdiagnozowanego raka trzustki, schudla, nie moze jesc, ma biegunki, cierpi na bezsennosc i promieniujacy bol plecow, w tym czasie przyjmowala serie chemioterami Gemzar az do tego czasu. Na poczatku lytego miala wykonana operacje Lapatotomia i zespolenie jelitowo-czcze. Na karcie wypisu podano *Rak trzonu i ogona trzustki. zmiana ogniskowa VII segmentu watroby. Wodobrzusze* Na podstawie badania RTG napisano: klp pola plucne bez zmian naciekowych, o wzmozonym rysunku zrebu. w polach dolnych pluc widoczne cienie brodawek. wneki obustronnie nieposzerzone.sylwetka serca i aorta w granicach normy. prawa kopula przepony dwukolowa, lewa gladka. katy przeponowo-zebrowe wolne. co to oznacza? jakie sa dalsze rokowania? mama za kolejne dwa tygodnie ma sie udac na konsultacje celem wybrania najlepszej metody chemioterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Witaj .Pytasz co jakie są dalsze rokowania.Rak trzustki to nic dobrego niestety.Mój tato w ostatnich miesiącach życia ważył tylko 40 kg przy wzroście 170,zmarł na to paskudztwo.Życzę siły tobie i twojej mamie aby wyszła z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbara

A moja mama miala operacje dzisiaj rano na raka trzustki, ponoc jest b.maly ok.12mm, ale mama ma 80 lat i jest pelna energii...boje sie, czy bedzie taka sama po operacji, pelna zycia i optymizmu...Miala bole z lewej strony, schudla, nie miala apetytu...Napisze potem jak to zniosla bo jest jeszcze polprzytomna po operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja Mama dostała dzisiaj wyniki histopatologiczne guza trzustki. Adenocarcinoma GII. Jest załamana, bo przeczytała w necie, że rokowania są złe. Czy ktoś się spotkał z takimi wynikami i przeżył? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×