Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daniel z Karpacza

Gojenie się ran palca u nogi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel z Karpacza
Nadciołem sobie duży paluch u nogi poszarpana jest kość od szycia mija tydzień dzisiaj zacząłem delikatnie ruszać palcem ale dalej mam napuchniętą nogę w okół szycia mam napuchnięty obrzęk z ktorego sączy sie chyba ropa czy tak powinno być i ile to może trwać dano mi anatoksynę oraz biorę biseptol 960 do tego 2 razy dziennie myje nogę w wodzie z mydłem oraz zraszam polodiną r .czy ma sie sączyć ta ropa czy świadczy to o procesie gnilnym? palec poza szyciem jest koloru takie samego jak całe ciało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Na pewno trzeba udać się na kontrolę do Poradni Chirurgicznej. Lekarz musi ocenić czy to rzeczywiście ropna wydzielina z rany. Może będzie potrzeba pobrać materiał na badania mikrobiologiczne, zmienić i dostosować antybiotyk. Jeśli z rany sączy się jakaś ciecz to z pewnościa występuje proces zapalny. O dalszym leczeniu musi jednak zadecydować lekarz po przebadaniu Pana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.