Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie trzustki a alkohol


Gość joan

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o kontakt osoby z podejrzeniem zapalenia trzustki spowodowanym nadużywaniem alkoholu. Dodam że nie mam zdiagnozowanej choroby ale mam problem z alkoholem i boję się że w niedługim czasie dopadnie mnie choroba trzustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!Mam podobną sytuację. Czy masz objawy? Jeśli nie to powiem Ci,że podobno tylko 10-15% z pzt to alkoholicy. Trzeba mieć *szczęście* nie???? Też nie mam stwierdzone ale mam zwłóknienia+ kilka lat zbyt dużych ilości alkoholu i bóle to co może być? Napisz na mój tel. sms e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika35

Do Hala: Nie rozumiem w takim razie co robisz na forum trzustka???? Oczywiście,że morzesz pić całe życie i umrzeć ze zdrową trzustką. Podobno tylko 10% procrent alkoholików ma pzt, ale 80% przypadków zachorowań jes spowodowane przez picie, Wynika z tego ,że ta choroba zdarzać się powinna bardzo rzadko. Niby badania wskazują,ze trzeba mieć predyspozycję genetyczną,łączenie posiłków wysokobiałkowych i tłuszczowych z alkoholem oraz papierosów z alkoholem predysponuje do choroby.Najgorsze jest picie nawet niby nie wielkich ilości ,ale codziennie. Już dwa drinki co wieczór są przez kilka latach picia niebezpieczne.Mądra jestem po szkodzie... Takie niby kulturalne lampeczka,dwie trzy wina z pojadaniem bo alkohol u mnie zaostrza apetyt i mam teraz . Nigdy już kropli nie wypiję,ale i tak juz niewiele mi to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest nie lepsze niż *czysta* , ma bardzo dużo cukrów, których nośnikiem jest zawarty alkohol. Jestem trzy lata po czesciowej resekcji resekcji trzustki nigdy nie nadużywałem alkoholu. Od tego czasu bez żalu jestem 100% abstynetem (alkohol i papierosy), da się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×