Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki na tle kamicy żółciowej


Gość Karola_

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mam od października średnio raz w miesiącu ma atak kamieni, była 2 razy na pogotowiu i tam dają jej jakieś rozkurczowe zastrzyki. We wtorek znowu dostała ataku, pojechała do ośrodka zdrowia dostała jakiś zastrzyk i powiedzieli, żeby jechała do szpitala bo tam jej zrobią USG i jak będzie taka potrzeba to od razu wytną. W szpitalu mam dostała kroplówkę i jakieś badanie krwi jej zrobili po czym wypuścili ją do domu, więc zapewne te badania krwi wyszło w porządku. Wieczorem coś zjadła i znowu dostała ataku więc tata zawiózł ją do szpitala gdzie stwierdzili zapalenie trzustki na tle kamicy nerkowej. Dzisiaj miała usunięty woreczek żółciowy i przetkane te przewody żółciowe czy coś w tym rodzaju. Nacięli jej jeszcze jakieś miejsce gdyby w razie czego został tam jeszcze jakiś przewód, żeby zszedł. Jutro bądź pojutrze ma wyjść ze szpitala w zależności jak się będzie czuć. Oczywiście zabieg byl laparoskopowy. Proszę mi powiedzieć jakie moga być konsekwencje tego zapalenia trzustki ? Czy to jest coś poważnego ? Mama ma dopiero 43 lata. Boję się o nią, proszę o oponie eksperta. Usuneli jej przyczynę więc czy teraz będzie mogła normalnie żyć? Czy to zapalenie jest całkowicie wyleczalne? Proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalenie trzustki jest zawsze baRDZO POWAZNE* pamietaj aby mama zachowala diete , szczegolnie zle dla trzustki jest picie alkoholu i palenie papierosow a takze tluste jedzenie, pomoz mamie w obowiazkach domowych i uwazaj aby sie nie stresowala, takie zapalenie trzustki moze wrocic dlatego twoja mama powinna na siebie bardzo uwazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×