Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, lekarz orzekł, że jestem zdrowa, zrobiono wszystkie badania i więcej nie będzie nic zlecał, kazał ustalić z lekarzem rodzinnym terapie leczenia bólu, bo nic innego nie zaleca*) a i zasugerował zbadanie tolerancji na laktozę i fruktozę, bo to może być przyczyna. No i ponowna wizyte u ortopedy. wiec jestem zdrowa. nie wiem co dalej robić, opadłam z sił*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałam badania: morfologia książkowa, crp w normie, lipaza i amylaza też, cukier w normie, czekam jeszcze na wynik homocysteiny.......i nadal w kropce bo niby wszystko ok, a dolegliwości nadal są....:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ja od pewnego czasu piję z wodą duże dawki witaminy C ( ale nie to badziewie co sprzedają w pastylkach w aptekach) tylko kupiłam taką czystą ponad 90% w proszku i wypijam rano po jedzeniu ze szklanką wody płaską łyżeczkę i po kolacji tak samo. Dietetyczka powiedziała że to najlepsza ze wszystkich witamin bo działa uzdrawiająco na wszelkie stany zapalne przewlekłe ( są przypadki że ludzie stosując duże dawki takiej witaminy c codziennie i systematycznie wyleczyli się z raka). Ja piję codziennie jeśli chcesz możesz zacząć na początku od 1 płaskiej łyżeczki, na pewno nie zaszkodzi a ja mam wrażenie że od kiedy ją piję to jakby odrobinę bóle się zmniejszyły. Oczywiście wyeliminowałam z diety wszystkie cukry i produkty krowie mleczne bo to pożywka dla pasożytów i to też może być nasz problem nawet jeśli w bad.nie wychodzą bo to takie dziadostwo a obciąża poszczególne organy i w tym też trzustkę. No jestem na zdrowej 5 posiłkowej diecie, oczyszczam jelita, i borę w kropelkach wyciąg z orzecha czarnego, ma to wszystko przynieść efekty. Ale wit. C szczerze polecam wszystkim....:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani dietetyczka naczytała się książek Jerzego Zięby o wlewach witaminowych. Jak chcesz to sobie ją kup i przeczytaj. Ciekawe choć bardzo wybiórcze podejście do wielu dolegliwości. Są też publikacje z wykładów na you tube. Nie wiem czy Twoja pani powiedziała Ci też o trwaniu w osoczu vit C. Obstawiam, że nie skoro pijesz dużą dawkę na raz. Z tym rakiem to też nie do końca tak ale faktycznie bardzo duże dawki vit c podawane dożylnie wspomagały leczenie. Generalnie poszukaj książki lub wykładów w necie i przeczytaj. Niewątpliwie trzeba łapać się każdej metody a im naturalniej tym na pewno lepiej. Już sam fakt diety 5 posiłkowej na pewno pomoże w regulacji układu pokarmowego. Także trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny, wczoraj do 2 w nocy czytałam Wasze forum *-) W listopadzie ubiegłego roku, przeszłam ostre zapalenie trzustki, do dnia dzisiejszego nie wiadomo co było jego przyczyną? Mam identyczne objawy jak Wy, nawet jestem w podobnym wieku 34 lata, strasznie bolą mnie plecy, brzuch, mięśnie, jestem osłabiona, normalnie wrak człowieka, chodzę od lekarza do lekarza i dalej nic! Lekarze twierdzą, że skoro amylaza i lipaza jest w normie, to wszystko jest w porządku, a ja mam takie bóle,że już ledwo funkcjonuje *-( Robiłam w listopadzie rezonans i wyszła powiększona głowa trzustki, oczywiście panika, że to rak, w szpitalu w Krakowie to zbagatelizowali i powiedzieli,że to tylko zapalenie, kilka dni na kroplówkach i do domu. Następnie robiłam spiralną tomografię i bardzo lakonicznie opisali trzustkę jako zmiany pozapalne. Następnie robiłam Eus w Warszawie w szpitalu MswiA, gdzie wyszła głowa granicznej wielkośći i brak zmiany ogniskowej. W marcu robiłam rezonans i niby napisali ,że trzustka prawidłowej wielkości i w porównaniu z ostatnim badaniem zmiany się zmniejszyły. Ja już nie wiem co robić, bo nadal mnie boli i nie mogę normalnie funkcjonować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ponownym wykonaniem Eus, stąd moja prośba do Anet, o kontakt, chciałabym zapytać w którym szpitalu miałaś robiony ten Eus na lepszym sprzęcie i jak udało Ci się załatwić w miarę szybko to badanie, jaki lekarz Ci go wykonywał? Mi w Mswia robił dr Lipiński, słyszałam że dr Degowska jest bardzo dobra. Jeśli mogłabyś napisać na priva więcej szczegółów byłabym Ci bardzo wdzięczna, mój mail to hemspree@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mego owszem znam bardzo dobrze książkę * ukryte terapie* Jerzego Zięby ( wspaniała i bardzo ciekawa lektura) sama podczas rozmowy z dietetyczką o nim wspomniałam i zna go bardzo dobrze nawet osobiście jeździ na jego wykłady. Ja osobiście uważam że lepiej leczyć się metodami naturalnymi tj.witaminami oczywiście w określonych dawkach niż szprycować się chemią.....moja siostra miała potworne bóle kręgosłupa lędźwiowego a po stosowaniu dużych dawek eit. C ( stosuje prawie od roku) bóle prawie ustąpiły- dziwne??? Ja myślę że nie ponieważ nawet przy przeziębieniu lekarze zalecają większe dawki Wit. C dla organizmu nie jest ona szkodliwa bo nawet jeśli przekroczymy dawkę potrzebną organizmowi to ją wydalimy ( trochę nas przeczyści). Mój mąż ma problemy gastryczne ( wzdęcia itd..) od kiedy pije łyżeczkę dziennie Wit. C mówi że czuje się znacznie lepiej wzdęcia, gazy ustąpiły- przypadek??- nie sądzę.... Każdy z nas cierpi na te same w większości nie zdiagnozowane dolegliwości, ile jeszcze mamy się męczyć z bólami i biegać po lekarzach którzy pstrzą jak na hipochondryków.....ja już nie mam zamiaru...i będę stosować Wit. C codziennie + dieta 5 posiłkowa jak najwięcej ekologicznych produktów warzyw i owoców + oczyszczenie jelit i wywalenie pasożytów na nawet jeśli trzustka choruje to id czegoś co ją uszkadza a znajduje się w naszym organizmie lub coś jemy co jej nie odpowiada ( żywność przetworzona, zanieczyszczona, nieregularne ciężkie posiłki...itd..) za mało substancji odżywczych lub witamin, dlatego nasz układ immunologiczny nie radzi sobie i dochodzi do obciążenia narządów wewn.np.trzustki. Nie chcę tu pisać o metodach jakie stosują firmy farmaceutyczne....a i lekarze z przykrością muszę stwierdzić że w wieku przypadkach błądzą po omacku lecząc objawy a nie przyczynę choroby- za mało wiedzy na temat naturalnych metod leczenia a za dużo chemii, moja dieta wymaga dużo czasu i poświęceń i samodyscypliny....ale zrobię wszystko żeby wrócić do zdrowia, bo mam dla kogo żyć.....czego wszystkim szczerze życzę. Wybór należy do Was..... Będę pisała o postępach i obserwacjach...pozdrawiam życząc zdrowej pięknej niedzieli....:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy orientujecie się co ile najlepiej zrobić ponowne badanie trzustki, co pół roku? ja się tak koszmarnie czuję, ze już nie wiem co począć*( bóle pleców mam w różnych miejscach, ale przez cały dzień, już sama nie wiem gdzie powinny bolec a gdzie nie( do tego mam często nudności, ssanie w zołądku. Martwi mnie to, że bole pleców się pogarszają i nie ma przerwy w bolu, tylko w nocy mnie nie budzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, a jakie badanie chciałabyś wykonać ponownie? Rezonans, tk, czy eus? Ja eus miałam w styczniu i też chce je powtórzyć, bo właśnie strasznie bolą mnie plecy i tak jak Ty mam mdłości i bóle w nadbrzuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 tak obrzęk głowy trzustki miałam w trakcie zapalenia, w ogóle to ze mną była taka historia,że chodziłam po lekarzach bo żle się czułam i bolały mnie plecy, ale żaden genialny lekarz na to nie wpadł,że to może być trzustka, dopiero przy robieniu morfologi zrobiłam sobie dodatkowo amylazę we krwi i w moczu i jakie zaskoczenie wynik wyszedł wysoko ponad normę. Póżniej zrobiłam lipazę, która też była podniesiona, więc spanikowana pobiegłam na usg, które żadnych nieprawidłowości w zakresie trzustki nie wykazało, póżniej następne usg i też nic, dwóch lekarzy robiło i nic nie widzieli, ale podobno tak bywa z trzustką same wiecie, jak trudna jest do diagnozy. Następnego dnia znalazłam prywatnie rezonans i on wykazał powiększoną głowę trzustki, no i się zaczęło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam że przy OZT to tak boli że od razu ląduje się na sygnale w szpitalu...tak przynajmniej wszędzie piszą.....a tu proszę taka niespodzianka IWI była w stanie z tym chodzić i to przez dłuższy czas jak pisze.....hmmmm ciekawe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak było, a jak poszłam z tymi wynikami do gastro, to od razu skierował mnie na sor, a z soru na oddział. Na oddziale amylazę i lipazę miałam już w okolicach 2000-3000, ale co dziwne ob i crp było w normie, nie było też leukocytozy, więc same widzicie jakie to wszystko dziwne. A jeśli chodzi o ból brzucha to jakoś strasznie nie bolał, tylko te plecy i ból między łopatkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałam w ogóle rezonansu, w lutym miałam eus a marcu tk, chciałabym powtórzyć eus, bo chyba jest najdokładniejsze. Ja nie mam bolu w nadbrzuszu, czasem po lewej stronie, ale ostatnio to bardzo rzadko. Za to ból pleców miedzy łopatkami, czasem na srodku pleców, czasem niżej, wlasciwie to bolą mnie całe w ciągu dnia. Do tego przy wdechu bola pod lewa łopatka. Ja chyba zaczne diagnozowanie tego bólu pod kątem nerwobólu, bo nie mam raczej szans na skierowanie na eus, chyba ze zrobie prywatnie w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.echirurgia.pl/temat40204,2.htm Iwi to link gdzie napisałam kto i gdzie robił mi eus. W tym miesiącu byłam na Wołoskiej i dowiedziałam się że mają teraz taki sam sprzęt jak w Damianie. Oczekiwanie na badanie to około 3 miesięcy. Pika, jeszcze żyję. Jest różnie, teraz niestety dopadło mnie przeziębienie i się okropnie męczę, mam nadzieję że szybko minie. Mirra, z witaminą c bardzo dobry pomysł. Mi większość lekarzy zalecało jej duże dawki. Napisz gdzie nabyłaś czystą witaminę C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×