Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Od soboty mam ustaloną dietę zgodną z grupą krwi i suplementacją pod kontem, zakwaszenia organizmu, grzybów, pasożytów braku witamin itd...zobaczymy czy przyniesie efekt...ta dieta bardzo rystrykcyjna więc dużo wyrzeczeń... Zobaczę czy dam radę...niby ma pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie*) ja już po urlopie, zerkałam to do Was i sprawdzałam co się dzieje*) u mnie nasiliły się bóle pleców, przy czym lewy bok prawie wcale mnie nie boli, i już sama nie wiem co myslęć*( za kilka dni mam wizyte u gastro zobaczymy co powie. Życzę udanej soboty*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was lekarz zasugerował bóle pleców na tle nerwowym? bo ja mam już takie mocne i w takim miejscu, że jeśli to nie trzustka to tylko nerwy zostają*( bo boli dokładnie w tym miejscu, które pokazywał mi lekarz*( i zastanawiam się czy nie zasugerowałam się i już mnie tam boli. Powoli zaczynam martwić się bo ból jest praktycznie cały dzień, leki nie pomagają, jedynie w nocy mam spokój. I właśnie to, że nie boli mnie w nocy i nie budzi zastanawia mnie, bo to może wskazywać na bóle somatyczne. Zaczynam się modlić, żeby to nerwica była a nie trzustka, bo żyć się nie da*( Tomala my mamy podobne objawy, napisz jak wyszło u Ciebie to ostatnie badanie, we wtorek będę u gastrologa to może uda mi się zasugerować podobne badanie, bo chyba sami z siebie lekarze mi już nic robić nie będą chcieli*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie nieciekawie było przed świętami, teraz odpukać w miarę ok. Staram się nie myśleć o chorobie, a udaje się to dzięki porządkom na działce. Najgorzej z wagą, bo co udaje mi się przytyć to przy bólach od razu spada:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, mnie bola na środku raczej, czasem promieniują na prawa lub lewą stronę. Ja już głupieję, sama nie wiem co myśleć. Anna jak będziesz po wizycie u neurologa to napisz, co lekarz powiedział, może warto to sprawdzić*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pika:) Anna, co do jedzenia, to owszem są produkty po których boli, ale często bóle pojawiają się bez przyczyny i to one są najgorsze. W zasadzie za każdym razem bóle są inne i coraz mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ide do neurologa, w lipcu mam kolonoskopie, jak zbiore wszystkie wyniki zarejestruje sie do innego gastrologa.Ja chce EUS, wkurza mnie to, ze moj gastrolog jak bylam u niego prywatnie kazal przyjsc panstwowo i obiecal skierowanie. Na ostatniej wizycie panstwowej stwierdzil, ze nie ma podstaw do bad eus...olał moje usg i kazal zrobic jeszcze raz. Przeciez wiadomo ze nas usg moze wyjsc ok, jak jest zaostrzenie choroby to czasami cos widac. Bole, zmieniony obraz usg i podwyzszona amylaza w moczu to dla niego za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna to rzeczywiście zmień gastrologa. Ja nie miałam podwyższonych enzymów, a eus 2 razy w ramach nfz. Przez 2 lata nie trzymałam diety bo wmawiali mi ibs, a spadki cukru i bóle od razu wskazywały na trzustkę, a ja głupia wierzyłam w to ibs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest główny powód do niepokoju. Ja też bym się nie martwiła tym wszystkim gdyby nie fakt, że jedząc normalnie schudłam 7kg w ciągu pół roku. Teraz reakcja każdego kto mnie długo nie widział jest taka sama : ale Ty schudłaś...i pytanie czy się odchudzałam. Bo jednak IBS nie powinno powodować chudnięcia ...przynajmniej nie aż takiego. Oczywiście sam fakt stresu też może spowodować gubienie wagi. Natomiast jeśli chudnięcia nie ma to raczej duża szansa, że to nie są dolegliwości związane z trzustką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś nie chudnę no może max kg lub. dwa a bóle mam od ponad 2 lat ale to co się dzieje od ponad pół roku to jakaś masakra, boki non stop, lewa strona prawa, brzuch, plecy- góra dół nerki itd. Zawroty głowy, wilczy głód po jedzeniu, ciągły niepokój z zdrowie i życie...mam 37 lat a czuję się jak schorowana 80-latka, najgorsze są te bóle może nie aż takie żeby zaraz jechać na pogotowie, ale ćmi piecze, cierpnie, pobolewa cały czas non stop i jestem przekonana że to wszystko jest od układu trawiennego (np.brzucha) stolec z kawałkami nie strawionych resztek (bez biegunek) i zauważyłam że gorzej się czuje po surowiźnie (np.surówki)....co ja bym dała żeby to przeszło. Dziś znów zrobiłam badania krwi, morfologię, cukier, crp, amylaze i lipazę + himocysteinę ( dietetyczka mi zaleciła zrobienie tego badania) bo podwyższona himocysteina powoduje bóle mięśni stawów i narządów..ehhh ciekawe jakie jeszcze badania mi zlecą zanim poznam ostateczną diagnozę, bo nie wierzę w żadne ibs, nerwice i bóle psychosomatyczne, niestety najbardziej pasuje mi to wszystko do trzustki...:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi enterografia wyszła dobrze - czyli jelito cienkie mam ok. A jak bolało tak boli:( To musi byc trzucha skoro nic w badaniach nie wychodzi a z tym gadem tak jest - na poczatku boli ale nic nie ma:( Mirra ty byłas w końcu u herfurta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala byłam ms temu i w/g niego wszystko jest książkowo trzustka ładna jednolita itd...stwierdził mi tylko jakieś 2 polipy w przewodach żółciowych i malutka dodatkowa śledzionę ale powiedział że to nie powoduje bóli i żadnych problemów trawiennych....a na koniec zażartował że jeszcze trochę pożyję.....dowcipniś :-) oczywiście naciskałam go o dokładne obejrzenie trzustki no i nic niepokojącego nie zauważył.....a jak bolało tak dalej boli...:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chudnę, wręcz przeciwnie caly czas tyłam i dopiero jak zaczęłam dietę niskotłuszczową schudłam ok 2kg od grudnia. Mam 170cm i ważę 65,5kg i w sumie to przydaloby sie troche schudnać... Ostatnio jem słodycze codziennie, nie boli mnie od nich brzuch, wiem, ze nie powinnam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro takie dobre to usg i nic nie pokazuje to co mnie tak cały czas boli i skąd te nie strawione resztki w stolcu, można się wykończyć a już na pewno można psychicznie wysiąść....jutro odbiorę te wyniki z krwi zobaczę co wyjdzie.... ( czemu nie ma jednoznacznego badania na stwierdzenie czy to trzustka czy nie:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Naprawde wiem o czym piszesz bo to koszmar. Sa takie tabletki przeciwbolowe ktore dzialaja na zasadzie psychotropow ale nie wplywaja na glowe tylko na splot trzewny ten moj lekarz gastroentetolog ze szpitala mowil ze dobrze by bylo gdybym je brala. Moze to jest wyjscie y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×