Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypróżnianie się po operacji jelita grubego


Gość ivan2557

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dwa miesiące po operacji jelita grubego ok. 8 cm od obytu . Nie mogę dać sobie rady z częstym wyprużnianiem , Mam nie wygojone rany wokolicy odbytu a kał się przemieszcza w okolicę odbytudość często i bul piekący i płukania w łazience itp. Czy jest to normalne i ustąpi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialam operacje jelita grubego i wiem , ze wiele osob cierpi w ten sposob na poczatku ale potem to sie zazwyczaj reguluje. U mnie niestety problemy pozostaly nie jest az tak zle jak na poczatku ale tez nie jest normalnie. Trudno mi utrzymac stolec i z wyproznieniem tez sa ciagle problemy bo nigdy nie wiem kiedy mnie zaskoczy i ile razy bede musiala isc a raczej biec. Mam tez dobre dni , ale teraz czesto ratuje sie lewatywa zeby nie bylo niespodzianek. Acha ! Moja operacja byla 2,5 roku temu.W tym najgorszym czasie uzywalam maki ziemnaczanej jako pudru - troche pomagalo. A co mowi Twoj lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój lekarz twierdzi że po trzech miesiącach powinno się unormować ,Co dzień wieczorem muszę brać lekkie środki na przeczyszczenie żeby organizm się przyzwyczaił do wyprużnień rano .Szczerze to guzik mi to pomaga , Na rany dobra jest też maść tranowa , mąka też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sanatorium doradzili te irygacje, to jest poprostu lewatywa tylko wiecej wody nalezy wpuszczac. Ja robie to z 400ml wody. Wlasciwie to tez mi powiedzieli ze jelito sie nauczy, ale niestety tez nie pomoglo na 100%. Ale mysle ze ty masz jeszcze czas , bo zaraz na poczatku powiedzieli mi, ze musze byc cierpliwa. Teraz uplynelo juz 2,5 roku a ja wciaz szukam ludzi , ktorzy moze maja jakies nowe typy i bedzie lepiej. Znam osobiscie ludzi, ktorzy nie maja zadnych problemow. Faktem jest , ze umnie to wszystko jest blisko zwieracza a to ma duzy wplyw na wyprozniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,mam 60 lat , jestem 2 miesiące po operacji jelit , miałam zrosty i owrzodzone , dziurawe jelito...to była skomplikowana operacja wycięto mi kawałek jelita , . Po tej operacji miałam straszne zaparcia , teraz z kolei , po każdym jedzeniu , muszę na toaletę ( 5 do 7 razy dziennie ) stolce są maleńkie , śluzowate a te częste parcia na stolec ,strasznie utrudniają mi życie... Czy to jest normalne? Czy ktoś może mi pomoc ? Błagam odpiszcie , jeśli ktoś miał podobna sytuacje.... Czy mam szanse na normalne życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ponad rok po operacji jelita. Miałam nowotwór w części esiczo odbytniczej. Do października zaszłego roku wypróżniałam się bez większego problemu. W listopadzie miałam niedrożność jelita (leczenie farmakologiczne). Od tamtej pory nie mogę się załatwić bez lekko działających środków przeczyszczających. Pomocy co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×