Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i opuchlizna stopy po urazie śródstopia


Gość ona.

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku br. skręciłam nogę przy upadku z krawężnika, kostka bolała mnie kilka tygodni i trochę spuchła, nie poszłam do lekarza, uznałam, że nic wielkiego się nie stało. Po ustaniu bólu przy próbie ruszania czułam ból i dyskomfort. Mniej więcej 2-3 tyg temu *poleciała* mi ta sama noga, stopa okropnie mnie bolała. Dzisiaj źle postawiłam stopę i znowu ta sama kostka mi poleciała, poczułam okropny ból, stopa bardzo spuchła. Boli mnie śródstopie (powierzchnia skokowa ?). Poszłam do chirurga, który dotknął, zrobił rtg i stwierdził, że wielkiego złamania on nie widzi, ale powiedział, że mam źle ułożone wiązadła, że są zerwane i mam za małą przestrzeń przy kości strzałkowej, co to znaczy??? Na moje pytanie co to znaczy odpowiedział, że będzie mnie bolało i nic nie wytłumaczył. Mam nosić tylko wysokie, wiązane buty i bandażować stopę. Na uwagę pielęgniarki, dlaczego nie włożył mi nogi w gips, odpowiedział *po co mam męczyć dziewczynę*... Co mam myśleć o tym moim urazie, martwić się czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przy takiej postawionej diagnozie jak źle ułożone wiązadła, że są zerwane i za małą przestrzeń przy kości strzałkowej, chirurg powinien unieruchomić nogę na 4-6tyg w opatrunku gipsowym. Jak rozumiem możesz normalnie stawać na tej stopie ? Bo jeśli by Pani miała pozrywane więzadła , to czuła by Pani okropny ból przy stawaniu . Radziłabym wybrać się najlepiej prywatnie do ortopedy z wykonany RTG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Chodzę, ale noga boli, gdzieś w środku stopy, szczególnie jak próbuje na niej stanąć, oprzeć się... Co to znaczy, że mam za małą przestrzeń przy kości strzałkowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×