Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cholelithiasis. Sheatosis hepatis. Meteorosmus


Gość Liliana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Pragnęła bym się dowiedzieć co oznacza moje USG .Wątroba jest nie powiększona o nieco silniejszym echu,Pęcherzyk żółciowy nie powiększony ze złogiem o średnicy 31mm.Pole trzustki przesłonięte gazami.Pzw, naczynie wrotne,okolica dużych naczyń,obie nerki bez zmian.Pęcherz gładko ścienny echo ujemny..Narządy rodne bez uchwytnej patalogii. I po łacinie jest napisane...Cholelithiasis.Sheatosis hepatis.Meteorosmus..Bardzo bym była wdzięczna,za odpowiedz,chce zaznaczyć że nie pijam alkocholu jedynie biorę bardzo dużo leków..Na nadciśnienie,cukrzycę tarczycę, dne moczanową,Holesterol.I na błednik.Kazdy mi mówi że to stłuczona watroba ..Co to znaczy co mam robić??pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W pęcherzyku żółciowym stwierdzono złóg o wielkości 31 mm. Oznacza to iż cierpi Pani na kamicę pęcherzyka żółciowego (Cholelithiasis). Stłuszczenie wątroby (Steatosis hepatis) może powstawać na skutek działania przyjmowanych leków a także chorób (np. cukrzycy). Inną przyczyną może być nieprawidłowa dieta. Meteorismus to łacińska nazwa wzdęcia. W celu leczenia dolegliwości powinna Pani udać się do poradni gastroenterologicznej. Skierowanie uzyska Pani u lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×