Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Opuchnięte palce przy złamaniu nasady dalszej kości promieniowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Wieloodłamowe złamanie nasady dalszej kości promieniowej prawej ręki - tak nazywa się moje złamanie od którego mija już 3 tydzień. Nastawiono mi rękę i założono gips. Ręka nie boli ale palce to koszmar. Szczególnie wskazujący i kciuk - czuje mrowienie, drętwienie, palce są opuchnięte, dodatkowo od strony wewn. dłoni pod palcem wskazującym czuję powracające kłucie, które jest chyba najgorsze. Proszę o pomoc, czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Podczas złamania mogło dojść do uszkodzenia naczyń i wskutek tego utrudnionego odpływu krwi. Stąd obrzęku. Ból związany może być z uszkodzeniem nerwu lub ucisku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Bardzo dziękuję za poradę. Czy jednak minie to samo z czasem czy też trzeba ingerować operacyjnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kacper
cwicz reke caly czas stawiaj ja w pionie i zaciskaj i prostuj palce cwiczenie powinno pomoc wykonuj je w sposob ze 10 min zginaj i prostuj palce , 10 min postaw ja w pionie bez ruchu i 10 min odpoczynku i tak okolo 2 godzin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość M**
witaj. ja mam zlamanie kosci glowkowej promieniowej ramienia. gips mialam 3 tyg i tez odczuwalam taki bol palcow a najbardziej kciuka. i caly opuchniety niedal sie dotknac bo bolal. az wkoncu spilowalam i wycielam troche gipsu w okolicach kciuka i opuchlizna zeszla i bylo wszystko juz ok*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Kasiu, wiem że dawno pisałaś ale może jeszcze wchodzisz na tą stronę. Mój syn ma 9 lat właśnie złamał rękę w ten sam sposób jak ty, i ból ma niesamowity palców raczej dłoni właśnie, proszę napisz jak się u ciebie skończyło, co ci pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.