Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hormony a rozmiar penisa


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 19 lat i taki problem że mój penis ma długość 11 cm i jest bardzo *cienki*. Ostatnio byłem u Urologa który poradził mi badania prolaktyny i testosteronu, wyniki o dziwo okazały się w normie (testosteronu jest troszkę powyżej normy). Dodam że członkowie mojej rodziny (płci męskiej) są dobrze zbudowani i widać że mają prącia o wiele większe od mojego co mnie martwi. Pytanie brzmi, jakie hormony są odpowiedzialne za rozwój narządów rozrodczych, za ich wielkość? Czy mogę spodziewać się jeszcze trochę większego rozmiaru (dodam że zacząłem sie rozwijać dosyć późno mniej więcej w wieku 16 lat) ? z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy rozwój jest możliwy do 21 r.ż. Ile ważysz, ile masz wzrostu? Oprócz tych hormonów właściwie nie notuje się innych, prolaktyna hamuje rozwój narządów płciowych. Na długość prącia ma wpływ wiele czynników działających w życiu płodowym, jako takie są niezmienne. Jeśli późno zacząłeś dojrzewać masz szansę na *wzrost*, jeśli masz nadwagę to zrzucenie kilogramów też powinno ułatwić rozwój. Jednak nie ograniczaj jedzenia - zwiększ aktywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź wzrost - 180cm waga - 65 kg w wyniku badań prolaktyna znajdowała się pomiędzy minimum a maksimum, urolog powiedział że jest wszystko w porządku, czy w takiej ilości ona hamuję rozwój narządów płciowych aż tak bardzo ? chodzi tutaj od rozmiar ? czy rozmiar narządów się dziedziczy ? jeszcze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar narządów dziedziczy się w wysokim stopniu. Jego zmiany są zwykle uzależnione od ilości testosteronu u matki w czasie ciąży - od 3 miesiąca. Tak wartość prolaktyny nie wpływa negatywnie na rozwój. Problem nie leży też w masie ciała, jednak nie zaszkodzi jeśli poprawisz swoją wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×