Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Amylaza w moczu przy problemach żołądkowych


Gość Milenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bardzo proszę o jakieś wskazówki,myśli...odnośnie przypadku mojego syna.Gdy syn miał ogromne pragnienie do tego miał zapach acetonu z ust i przestał jeść zrobiłam morfologię z rozmazem i badanie moczu. Prawie nic nie było w normie,najbardziej zmartwiły mnie leukocyty które były w ilości 18,9 (norma do 13) hemoglobina 18,4 (również podwyższona).Objawy to bóle brzucha,rozdrażnienie,niespokojny sen i wiele innych,kupy (raz bobki a innym razem śluzowate) gdy syn zaczął odmawiać picia pojechaliśmy do szpitala,tam sprawdzono min.amylazę która miała wartość 869 (norma do 321) i podwyższone stfr (nie wiem czy dobrze zapamiętałam) i jeszcze kilka innych było poza normami min aspat,ale tylko o 1.W usg niby ok oprócz refluksu żołądkowo przełykowego (w ciągu 5 min zdarzył się 3 krotnie incydent zarzucania treści pokarmowej do przełyku) Podano wiele kroplówek,amylazę zbito do 142 wypisano syna 8.11 Wczoraj zrobiłam badanie moczu bo syn znowu zaczął dużo pić i mało jeść do tego pokazywał że bolą go okolice trzustki i bok,tak jakby ból promieniował do pleców okazało się że amylaza jest 547...wg norm laboratoryjnych prawie o 100 podwyższona...Skąd to wszystko się może brać,przedwczoraj syn zrobił kupę o zapachu glonów/wody akwariowej brudnej (to mi opierwsze przyszło na myśl) z domieszką śluzu,odstawiono mu laktoze bo po nieudanej próbie laktozowej (wypił połowę laktozy) miał papkowatą kupę i tak również wynikało z wywiadu.Podawałam helicid i debridat w syropie bo tabletki zawierają laktozę.Jutro wybieramy się do lekarza.Dodam że syn je BARDZO wybiórczo odkąd po odrzuceniu mleka w 15mcu zrobił normalną kupę,najgorszy okres to taki że jadł suchy chleb i jogurt waniliowy popijając wodą smakową (sama robię) obecnie je kilka produktów więcej,odmawia suplementów...ponieważ widać go w piciu jakie mu serwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn obecnie ma 3l 9mcy lipazy nigdy nie oznaczaliśmy,zapomniałam o tym temacie bo wielu miejscach szukałam pomocy ale historia się powtarza obecne objawy syn śpi długo,dzisiaj do 11:30 (zwykle wstaje 8:30-9) a dzisiaj sama go obudziłam bo już mnie to martwiło ze tak długo śpi,chodzi spać 21:00-21:30 zaczęło się wysypką wieczorem w czwartek,następnego dnia odwodnienie,podaję od piątku orsalit,odszedł mu apetyt na płuca i oskrzela nie choruje,gdy miał prawie 7 miesięcy miał zapalenie oskrzeli i to koniec chorób tego typu a tak jelitówki,wymioty,problemy z kupą były spore ostatnio miał podniesiony kwas mlekowy o 20,4 ponad normę,aspat o 2,alat o 30,amylaza o 12,wszystko same spadło...do alatu podniesionego o 0,4 ponad normę,amylaza też opadła nie wiem co teraz badać amylazę,alat,aspat,morfologie,lipazę ? mocz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×