Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bulgotanie w żołądku


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry od dluzszego czasu okolo miesiaca burczy mi w brzuchu albo w jelitach dokladnie nie wiem nasila sie to w momencie gdy leze w lozku wieczorem to odczuwam to bardziej. Czesto tez odbija mi sie po posilkach. Stolec czasem mam twardy a czasem luzniejszy rzadziej przechodzi w biegunke. Mialem robione badanie przesiewu kalu z czego wynikly bakterie coli oraz pasozyt o nazwie wlosoglowka ludzka. Czy moze to byc te burczenie w brzuchu badz w jelitach spowodowane wlasnie tym pasozytem czy moze jest to jakis rodzaj polipow badz innej choroby ? Dodam ze nie boli mnie brzuch nawet po zjedzeniu jedynie przy burczeniu wydzielam dosc czesto duza ilosc gazow. Niestety na jakies profilaktyczne badania narazie musze sie wstrzymac poniewac jestem w kraju tropikalnym i nie mam takie mozliwosci. Chciclabym sie tylko dowiedziec czy moze to byc cos grozniejszego niz mysle takie burczenie i czy mam wprowadzic jakas diete.w kraju bede dopiero za miesiac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane zaburzenia mogą być związane z obecnością pasożytów w przewodzie pokarmowym. Należy przeprowadzić leczenie przeciwpasożytnicze. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać pomimo eradykacji pasożyta to konieczna będzie dalsza diagnostyka przewodu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×