Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w mosznie a swędzenie


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od 3-4 dni mam problem ze swędzącą moszną. Skóra moszny jest sucha i swędzi (przez dzień jest ok, ale wieczorem swędzenie jest odczuwalne w dosyć dużym stopniu). 2 tygodnie temu miałem operowaną przepuklinę pachwinową schodzącą do moszny, a klika dni po zabiegu cała moszna zrobiła się sina. Lekarz stwierdził że spłyneło tam trochę krwi ale krwiak się nie uformował. Zalecił Liotion1000 i ciasną bieliznę. Górna część moszny jest już ok, dolną jeszcze smaruję. Zastanawiam się czy to swędzenie może mieć związek z tą krwią w mosznie ? Albo ewentualnie z pogorszeniem higieny tych okolic, gdyż siłą rzeczy po operacji szczególnie na początku gdy rana jeszcze krwawiła ciężko zachować tam higienę. Dodam jeszcze że oprócz liotonu przyjmuję lekarstwa przeciwbólowe (paracetamol). Przez całe życie chodziłem w luźnej bieliźnie, a teraz od operacji w ciasnych slipach. Uczulenie na kurz i pyłki ale nigdy nie było objawów innych niż katar i łzawienie oczu. Bardzo proszę o jakieś wskazówki/porady. Nie wiem czy iść z tym do dermatologa, bo prawdę powiedziawszy lekarzy mam już dosyć ostatnio. Ale jeśli trzeba to oczywiście się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Podczas gojenia się krwiaka może pojawić się świąd. Nie można oczywiście wykluczyć innych przyczyn dolegliwości takich jak reakcja alergiczna czy zakażenie grzybicze. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×