Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy zewnętrzne a wewnętrzne


Gość qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zaczę od tego że od ok 1,5 roku wypadają mi z odbytu hemoroidy po defekacji, potem jak je schowam to w trakcie dnia też troche wyłażą, ale nie całkiem. Myślałem że są to hemoroidy co najmniej 3 stopnia. 2 dni temu byłem na zabiegu założenia pierwszej gumki barrona na, jak stwierził proktolog, hemoroid wewnętrzny 3/4 stopnia. Czekają mnie jeszcze 2 takie zabiegi, po których lekarz powiedział że już nie będę miał powiększonych hemoroidów wewnętrznych. Ucieszyłem się że w końcu się tego pozbędę, a nawet zdziwiłem, że nic mnie za bardzo nie boli po zabiegu i defekacji. Lekarz powiedział że hemoroid będzie się zmniejszał i przestanie wypadać na zewnątrz, a w końcu w ciągu 2 tyg odpadnie. W lustrze chciałem sprawdzić jak to wygląda po defekacji i kąpieli. okazało się że wielkie gule która wyrastają u ujścia odbytu( widać że zaczynają się u ujścia odbytu, są połączone w tym miejscu tak jakby skórą) dalej mam a co gorsza nie widzę tam żadnej założonej gumki. Teraz moje pytanie brzmi: Czy możliwe, że ja ma oprócz hemoroidów wewnętrznych 3/4 stopnia wypadających na zewnątrz również zewnętrzne hemoroidy? że po tych 3 zabiegach barrona odpadną mi tylko hemoroidy WEWNĘTRZNE, wypadające na zewnątrz, a ZEWNĘTZRNE pozostaną tak jak były do tej pory? Ja myślałem że barronem pozbędę się wszystkiego. Czy to możliwe że podczas całej wizyty proktolog mówił tylko o hemoroidach wewnętrznych wypadających, a nic nie powiedział o tym że mam też zewnętrzne? http://www.buy-venapro-reviews.com/images/venapro_review.jpg tak jak na tych obrazku external hemorroid. Jak sie pozbyć tych hemoroidów ZEWNTRZNYCH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , hemoroidy wewnętrzne to są te na które założono Ci gumki , zaś hemoroidy zewnętrzne (przez niektórych lekarzy tak nazywane) to nic innego jak żylaki odbytu (prawdziwe żylaki odbytu), no tu niestety już tylko raczej profilaktyka ... sam się męcze z tym już od 2 lat a lekarzy to odwiedziłem prawie w całej polsce... wiec nieciekawie ale żyć trzeba dalej . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwencja chirurgiczna w miejscu zwieracza odbytu ,a żyły te są właśnie tam umiejscowione może wywołać powikłania (50/50) w postaci nietrzymania stolca bądź gazów więc taka operacja jest odwlekana nawet o kilkanaście lat , w ostateczności... niestety Jest sens ryzykować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie ciekawi jak usuwa sie hemoroidy zewnetrzne. Kliniki oferuja zabiegi wyciecia juz od 500zl. Na filmikach YT widzialem jak usuwaja laserem i LigaSure. Niby szybki zabieg i mozna jechac do domu. Tylko w domu moze byc bieda i trzeba na ketonalu i innych srodkach zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy stosuje zdrową dietę i dbam o siebie, oraz myje się dokładnie po każdej toalecie, przestały pojawiać się u mnie kolejne bolesne hemoroidy. Z już powstałymi udało mi się na szczęście poradzić prostymi metodami, masaże, okłady z miodu, varosin forte max, to zupełnie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×