Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból nabrzusza przy ucisku ręką a trzustka


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym opisać mój przypadek. Mam ostatnio niepokojące kłujące bóle w nadbrzuszu tuz pod dołkiem podsercowym. Przy jego uciskaniu zwiększają się promieniując aż do pachwiny. Dodam, że od dłuższego czasu mam połyskujące gliniaste żółte stolce, dodatkowo pojawiają się sfermentowane cuchnące gazy. Nadmieniam, iż w czerwcu miałem robione praktycznie wszystkie badania tj. EUS pod kątem trzustki, rezonans magnetyczny, tomografie komputerową, gastroskopie i kolonoskopie oraz liczne badania krwi (celiakia, lamblie, lipaza, amylaza, TSH, alat, aspat, ob, crp). Wszystkie w/w badania nie wskazywały na patologię trzustki, dodam że na każdym opisie było wszystko w porządku. Czy badania te wykluczają pzt trzustki? Jeżeli tak to co mi dolega? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amylaza i lipaza nie muszą być cały czas podwyższone, zwłaszcza przy OZT. Warto zrobić badanie elastazy-1 w kale w celu określenia wydolności trzustki. przez kilka lat chorowałem na OZT (zakończone usunięciem głowy trzustki) Obecnie reszta trzustki daje popobne dolegliwości (nawet bez uciskania) jak u P. Rafała. Wszystkie wyniki ok, dolegliwości określone w szpitalu jako nawracające zapalenie trzustki. Warto poobserwować czy przy diecie te dolegliwości również wystepują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to forma przewlekłego zapalenia, przed operacją miałem wielokrotne obrzękowe OZT lipaza i amylaza skakała do 14000 do 16000, to był horror ... Teraz nie mam już takich ostrych ataków , za to *gniecie* mnie słabiej ale długo. Ostatnio byłem na komisji lekarskiej w dniu w którym akurat nie miałem dolegliwości. Jak lekarz ucisnął w pewne miejsce na wysokości środka góry podbrzusza myslałem że *wyskoczę*. Często bóle *ciągną* też w plecy. Więcej o moich dolegliwościach badaniach i diecie pisałem wątku poniżej jako piotr s. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamblie, kał musi być pobierany trzy razy. Jednorazowy test Elisa nie wystarczy. Największe doświadczenie w robalach mają gabinety weterynaryjne. Trzeba sprawdzic czy są podwyższone ,granulocyty kwasochłonne i eozonofile. Celiakia - sa róznego typu alergii na gluten, najtrudniejsze do wykrycia są te opóznione, gdy reakcja występuje po 3 dniach. Mnie też robiono testy, które to wkluczyły, a okazało sie to nieprawdą. Musi być zaatakowana duża ilość komórek aby to wyszło. Ja to miałam całe życie, ale wyszło dopiero po 50-tce jak organizm osłabł. Czytałam o facecie który miał kilka razy robiony wynik na boleriozę i nic nie wychodziło. A dopiero gdy choroba *rozkwitła* po 50-tce kazało się ze to jednak bolerioza. Wyników miał *tonę*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×