Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozlane zapalenie błony śluzowej żołądka, przepuklina rozworu przełykowego


Gość Krystyna z małopolsk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna z małopolski

Mam 40 lat. Mam autoimmunologiczne zapalenie wątroby ANA+ i ANA2+. Teraz czekam na wizytę w poradni immunologicznej na dalsze badania. Do tego jeszcze zrobiłam dzisiaj gastroskopię, którą zalecił mi lekarz chirurg bo byłam do niego skierowana z moimi bólami w nadbrzuszu. Wykryto u mnie przepukline rozworu przełykowego i rozlane zapalenie błony śluzowej żołądka. Sluzówkę żołądka w całości mam przekrwioną, odźwiertnik przekrwiony obrzękły. Do jakiego lekarza mam się udać z tym wynikiem? Mówiono mi, bym się udała do chirurga, ale nie wiem czy on się zajmuje tymi sprawami. Jaką powinien mi postawić diagnozę i jakie leki? Czy powinnam stosować dietę? Słyszałam, że herbata z dziurawca i pokrzywy leczą stany zapalne żołądka, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do gastrologa ewentualnie poradni gastrologicznej. Trzeba ustalić przyczynę zmian i włączyć leczenie. Oczywiście zalecana jest odpowiednia dieta. Ogólne zalecenia to: 5 niewielkich objętościow posiłków dziennie zjedzone w spokoju, żywność lekkostrawna i niewzdymająca, unikanie potraw ostrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA BYŁEM Dziś na gastro, wykryto u mnie przepuklinę rozworu przełykowego. lekarz zalecił mi dietę lekkostrawną, bez - owoców, soków owocowych, napojów chemicznych typu nes tea itp., gazowanego, wina,. ale co ja mogę jeść? ma ktoś pomysł na dietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×