Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki badań a stan wątroby


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak w temacie - czy wyniki aspat, alat, ggtp i bilirubiny mogą jednoznacznie określić stan wątroby, czy też są one tylko pomocą w tej sprawie? Pytam, ponieważ przez ostatnie pół roku prowadziłem znacznie bardziej niż do tej pory rozwiązły tryb życia (duzo alkoholu) i zaobserwowałem u siebie drżenie rąk oraz ogólne zmęczenie. Czyli jedne z objawów chorej wątroby. Zrobilem badanie krwi i dostalem następujące wyniki: Aspat: 28 IU/l. (Norma 40) Alat: 14 IU/l. (Norma 38) GGTP: 15 IU/l. (Norma 9-54) Bilirubina: 0,74mg/dl. (Norma do 1). Czyli wszystkie wyniki są w normie. Oznacza to, że z moją wątroba na na pewno wszystko jest w porządku, czy wręcz przeciwnie -i nie oznacza to w tym przypadku zbyt wiele, a może się rozwijać np. Marskość wątroby bądź inna choroba? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - zapomniałem dopisać, że jestem baaardzo znerwicowanym człowiekiem. Stres występuje u mnie właściwie co chwilę, ale jeszcze rok temu mimo podobnego stresu - drzenia rak nie odnotowałem... Czy powinienem zatem martwić się wątrobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Przytoczone wyniki badań świadczą o prawidłowej pracy wątroby. W tej kwestii nie powinieneś mieć powodu do niepokoju. Być może drżenie rąk oraz zmęczenie mają związek ze spożywanym alkoholem. Inną przyczyną może być stres. W celu poszukiwania przyczyny dolegliwości powinieneś udać się do swojego lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×