Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu i trudności w oddawaniu stolca


Gość Kasiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi dniami mam poważny problem, zaczęło się wszytsko od tego iż pewnego razu przy wypróżnianiu (mam lekkie zaparcia) nie mogłam oddać stolca i parłam z całych sił, co sprawiło że wraz ze stolcem uleciało mi trochę krwi. Podejrzewam, że pod wpływem parcia pękło jakieś naczynko i stąd ta krew. Później przez tydzien piekł mnie odbyt , wybierałam się już do lekarza ale wszystko ustąpiło. Na moje nieszczęscie od kilku dni przy podcieraniu się widzę na papierze krew, świeżą, jasną, występuje to zazwyczaj gdy mam twardszy stolec. W kale jej nie ma, bynajmniej nic nie widać. Nic mnie nie boli, nie piecze. proszę o radę , co to może oznaczać i jak mogę sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to krew świeża, najprawdopodobniej jest to tylko skutek hemoroidów i nie ma się czym przejmować - polecam stosować maści czy czopki* z drugiej strony nie należy tego lekceważyć i warto skonsultować się z lekarzem albo we własnym zakresie zrobić test na krew utajoną w kale - wtedy dowie się Pani, czy krew nie występuje też w stolcu (nawet jeśli jest niewidoczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Jestem niemal pewna, że to są właśnie żylaki odbytu, ponieważ od jakiegoś roku mam przy wejsciu do odbytu twardy mały guzek, do tego przyjrzałam się jak to wygląda i gdy nie napinam mięśni odbyt wygląda normalnie, ale gdy już napinam mięśnie i zaczynam jakby przeć to wtedy widzę taką jakby żyłę wychodzącą z odbytu. Czy to są już jakieś zaawansowane hemoridy czy dopiero pierwsza faza choroby? Jakie leki, czopki najlepiej przyjmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze jestes pewna nic nie oznacza - nie jestes lekarzem, nie widzisz co masz w srodku. Hemoroidy na poczatku zazwyczaj tylko krwawia, pojawia sie ewentualnie swedzenie i pieczenie, lekkie kłucie. Potem zaczyna się ból. Niestety leczenie jest na krótką metę, często powracają, trzeba jeść dużo błonnika i zmienić styl zycia. Dodam jeszcze, że aby potwierdzić hemoroidy należy także wykluczyć inne poważniejsze schorzenia, a to wymaga badan endoskopowych. Często krwawienia mogą być np. z jelit. Jedyne czego odradzam to własna diagnoza. Należy iść na pewno do lekarza i nie wmawiać sobie, że takie rzeczy dzieją się przez stres itp. bo to bajki. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×