Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół Gilberta a marihuana


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zespół gilberta bilirubina średnio na poziomie 2-2,5, pozostałe parametry ok. Nie wiem czy ma to znaczenie, że mam jeszcze dość niski cholesterol znacznie poniżej normy. moje pytanie brzmi: jaki wpływ na poziom bilirubiny we krwi ma palenie marichuany ? ps. wielokrotnie zadawałem to pytanie lekarzowi pierwszego kontaktu ale absolutnie żaden nie był w stanie mi sensownie odpowiedzieć. Byli wręcz oburzeni zadaniem tego pytania. Cóż oni znają się tylko na wypisaniu recepty na antybiotyk i nie nadążają za zmieniającym się światem. Może na forum uzyskam sensowną odpowiedź od znawców tematu z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

nie bardzo wiem jaka sensowna odpowiedz napisac bo mam rozumiec ze palenie maruhuany jest postepem cywilizacyjnym? Niszczysz sobie zdrowie uzywajac narkotykow i sie dziwisz ze masz zle wyniki. Wg mnie bezposrednio to nie jest zwiazane z paleniem ale posrednio mysle ze w jakims stopniu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopie są naturalne i nie mają w sobie chemii. Oczywiście nie są dla ludzi głupich ( tak samo jak alkohol) Ja podwyższony poziom bilirubiny miałem nim pierwszy raz zapaliłem. Oczywiście można je wrzucić do jednego worka narkotyków z amfetaminą, extasy itp. Ale to jest nie fair. Ja ją traktuję jako naturalny środek znacznie zdrowszy od alkoholu ( w moim przypadku) Należę do ludzi bardzo dbających o zdrowie ale nie potrafię sobie czasem odmówić małego jointa. Który wpływa na mnie odprężająco co obniża poziom stresu. Dlatego teoretycznie Marichuana powinna obniżyć poziom bilirubiny.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja, przeszukałem internet i wydaje sie, ze jednak jest jakis związek marihuany z gilbertem. wiele informacji mozna znajeźć tutaj (tekst po angielsku) jest tez tam mowa o marihuanie wlasnie http://www.gilbertssyndrome.com/thingsthathelp.php pozatym znalazlem gdzies na jakims formum info ze komus palenie zioła pomaga, że po zapaleniu następnego dnia oczy przestają być żółte i ustępują inne objawy. wiec temat wymaga dalszego zbadania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narkotyki, używki, alkohol, zawsze źle wpływa na organizm, skoro łądujesz w swój organizm chemię to wątroba musi ją usunąć. Swoją drogą dla debili (by nie nazwać gorzej) któzy nazywają narkotyki *zdrowym zielskiem* zaznaczam, ze alkohol, papierosy (też de fakto narkotyk), też są zielskiem, a czemu nie palicie trawy? PRzecież to też zielsko mnóstwo w niej ziół napewno zdrowe *) to proste bo nie oddziałuje na puste ćpuńskie mózgi. Zaznaczam, że palenie jakichkolwiek materiałów też naturalnych zawsze wydziela niezbyt zdrowe substancje, moze zacznijcie wdychać spalone drewno bezmózgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-marihuana-konopi indyjska to roślina używana w medycynie chińskiej , hinduskiej ,starożytnej grecji i nie tylko. W stanach ,kanadzie izraelu jest prowadzonych wiele badan nad jej potencjalnymi właściwościami leczniczymi . Wystarczy wpisać w google frazę lecznicze właściwości marihuany . Jeżeli chodzi o szkodliwość to na pewno lepiej wpływa na układ trawienny niż alkohol bo nie podrażnia go. A jeżeli jest waporyzowana To Nie wdycha się szkodliwego dymu ze substancjami smolistymi . Na wątrobe wpływa w niedużym stopniu. W nadmiarze szkodzi na pewno tak jak i inne używki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×