Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra i powiększone najądrze


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat od pewnego czasu boli mnie prawe jądro, jest to ból nie do opisania. Nie do opisania ze względu na to, że to ból z którym da się żyć, ale jest uciążliwe i wprawia mnie w dyskomfort */ Cóż... badałem swoje jądra metodą *palce-palce* i mam wrażenie, że najądrza są jakies większe niż ostatnio. Ból promieniował wokół jąder ale i zahaczało o podbrzusze, stąd myślałem, że jest to ból od uk.pokarmowego. Poszedlem do lekarza ktora wypisała mi 3 lekarstwa na poprawienie drożności jelit, bo jak twierdzi faktycznie coś z nimi nie tak... Odżywiam się nieprawidłowo od urodzenia (nieprawidłowosc wynika z braku systematyczności i braku diety). Faktycznie po jakimś czasie ból minął, choć miałem wrażenie uczucia ciężkości w mosznie. Uczucie te, od razu nasuwa mi myśl ze jest to nowotwór... Stąd oszukiwałem się, że to nie możliwe i wgl. Palę papierosy mentolowe i słyszałem, że mogą powodować niepłodność, stad tez myślałem, ze te palenie ma związek z moim bólem. Podczas dzisiejszej kapieli znow badałem swoje jądra, a robie to najrzadziej jak sie da, bo nei chce sie dołować, że cos mi dolega, wykryłem maly guzek na prawym jądrze. Porównywalny do ziarna gorczycy. 2 lata temu mialem usuwaną torbiel najadrza prawego i mam wrażenie, że to nawróciło. Choć różnica jest taka, że wtedy mnie nie bolało i zgodziłem się na zabieg chirurgiczny ze względu na dyskomfort *że cos z moim jajem jest nie tak*. Tym razem to pobolewa i nasuwa mi się milion pytań, przez co się dołuje. Czy to może byc torbiel kolejna? Czy mam poczekać z tym aż ta *torbiel* urośnie? Możliwe jest, żeby ta torbiel bolała, czy to ze względu na to, że jest ona na najądrzu i to najądrze mnie boli? Czy można dostać bezpośrednio od lekarza rodzinnego skierowanie na USG? Panicznie boje się urologów, chirurgów itp. głównie przez stres, bo to sprawa wstydliwa itp itd. POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie opisujesz, ale słuchaj.. najprawdopodobniej jest to nawrót torbieli, nie zwlekaj z tym bo nowotwór to nic dobrego, udaj się do urologa najlepiej prywatnie, żebyś nie musiał czekać bóg wie ile na zapisy, niech zrobi USG i Ci wszystko powie co się dzieje, być może są to żylaki powrózka nasiennego, przy których może wystąpić również mała torbiel, być może wtedy się wchłonie, a żylaki trzeba będzie zoperować, jest też trzecia opcja wodniak jądra, ale on najmniej pasuje mi do Twojego opisu, dbaj o męskość i się nie wstydź, do lekarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wypłate i ide w następnym tygodniu. Przeraża mnie jedynie cena wizyty i usg (140zl razem) choć jak się patrzy na to z innej perspektywy, że mogę ocalić swoją męskość to jest nic *) Aż dziwne, że przybieram się do tego z taką powierzchownością skoro sam od października będę studentem medycyny i powinienem mieć odrobine więcej oleju w głowie i inaczej patrzeć na to :) Dziękuję jeszcze raz, powodzenia na studiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec szkoda było mi wydawać 140zl , wiec się schytrzyłem i poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa, nie oglądajac moich jaj (tylko wywiad przeprowadził) napisał na skierowaniu - zapalenie jądra prawego. Byłem dziś u urologa (którego mi polecił) i zostałem przyjęty bez kolejki, zważając na ból jaki towarzyszy moim objawom *zapalenia jądra*. Po wizycie, po zdjęciach USG, lekarz stwierdził, że to normalny ból który towarzyszy produkcji plemników i ich magazynowaniu. Ból jest stąd, że jest nadprodukcja tych plemników, osiąganie erekcji ale nie ejakulacji. Na prawym jądrze pomimo tego, że mówiłem, że mam guz mały i możliwa jest torbiel to nic nie znalazł, za to na lewym jądrze znalazł 2mm torbiel, która mnie nie boli, ale sobie jest i że w przyszłości może być większa. Zalecił nie noszenie jeansów, obcisłych gaci, chodzić w dresie i luźnych bokserkach jak to ujął - *jak dres*. Ból może minąć, że jest to normalne u panów w moim wieku (19lat) i nie mam powodów do obaw. A jeśli ból będzie się pojawiał dalej, to za miesiac mam przyjść z powrotem i zrobi badania składu elementów morfotycznych nasienia czy cos takiego, porównał te badanie do stosunku seksualnego homoseksualistów tylko ze palcem, więc zapewne będzie mi grzebał w dupsku *( Czy jestem zadowolony z wizyty? NIe wiem.. staram sie o tym nie mysleć, oczekiwałem innych wyników badań, ale lekarz wie lepiej ode mnie :) Chyba, że to jeden z tych lekarzy, którzy ściągali na studiach i jest z *powołania* jak tamten mój lekarz rodzinny, który po wywiadzie składającym się z 3 pytań stwierdził zapalenie jądra. *) Ale dzięki temu, szybciej byłem u lekarza, bo kolejka była na 8 listopada o_o a tak zostałem przyjęty bez kolejki *) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×