Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hidradenocarcinoma (epithelioma) ercinale syringomatoides


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o przetłumaczenie rozpoznania na rozpoznaniu hist.-pat pisze * hidradenocarcinoma (epithelioma) ercinale syringomatoides .zmiana przebiega w dolnej granicy cięcia * . potem byłam u onkologa i na karcie konsultacyjnej jest takie rozpoznanie * ca cutris reg. retroauricularis.St.post.oper.non radicalem * .Zaproponowano radykalizację zmiany ,co też zostało wykonane co to jest za zmiana .i czy trzeba robić w późniejszym czasie jakieś badania ? dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W tłumaczeniu polskim: gruczolakorak potowy ( nabłoniak ), gruczolak potowy. Czy na pewno było napisane słowo *ercinale*? regionalny rak skóry, stan po operacji nie radykalnej. Podstawowym leczeniem raka skóry jest jego wycięcie chirurgiczne. Czynnikiem sprzyjającym jego powstaniu jest ekspozycja na słońce. Dlatego koniecznie trzeba się chronić przed promieniami UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź na pewno było słowo *ercinale* .za 1-szym razem usunięto zmianę i dano do badania .wynik to * hidradenocarcinoma (epithelioma) ercinale syringomatoides .zmiana przebiega w dolnej granicy cięcia * . potem onkolog zalecił docięcie i w związku z tym wycięto bliznę z marginesem po 1-szym zabiegu .po czym poinformowano mnie ,że już wszystko ok ,ale nie mam wyniku z drugiego badania hist-pat . od tych zabiegów minęło już 2 lata i teraz nie wiem czy mam wykonać jakieś badania czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Dwa lata temu na skrzydelku nosa mialem wyciete blekitne znamie. Potem w tym samym miejscu uformowal sie czyrak a dwa miesiace temu dermatolog przy pomocy dermatoskopu wykryl raka i bez biopsji wypalil elektrycznie. Konsultacje kontrolna wyznaczyl za 10 miesiecy. Laryngolog stwierdza ze kanal nosowy jest czysty i daje mi masc na suchosc blony sluzowej nosa. Rowniez Usg kanalow nosowych i gardla nie wykazalo zmian chorobowych. Ciagle czuje jednak swedzenie skory nosa, czasami cos mnie zapiecze w roznych miejscach skory nosa. Ponadto czuje jakby obolalosc wewnatrz nosa. Czy powinienem zrobic biopsje czy moze tomografie komputerowa, moze cos innego. Ponadto mam podraznienia skory na policzkach, moze jest to alergia lub od lekow typu Zylt, amlozek czy controloc gdzie na ulotkach jest napisane , ze moga wywolywac reakcje skorne? Prosze o porade? Czy raczej wyciac czy czekac i obserwowac czy inna dorada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×