Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po artroskopii kolana


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w grudniu w tamtym roku miałam robioną artroskopie lewego kolana wycięcie fałdu maziowego.Kolano bolało zrobiłam usg nic nie wykazało potem rezonans magnetyczny i z opisu też nic nie wynika a pod kolanem przy większym nacisku bardzo boli czy to możliwe że podczas artroskopii został uszkodzony jakiś nerw?albo czy jest możliwa taka sytuacja żeby ten wycięty fałd na nowo odrastał?proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba kolana i do tego artroscopia to niestety jest juz klopot na cale zycie-czy Ci sie to podoba czy nie.Mialem dwie takie operacje,po jednej na kazde kolano.Nie pomoglo za duzo a z czasem zaczelo sie pogarszac.Zadne lekarstwa nie pomagaly a nawet Glucosamina bardzo pogarszala stan.Operacje byly 9 i 6 lat temu.Lekarz stwierdzil wreszcie ze nastepne operacje raczej nie pomoga i potrzebane beda operacje typu wlozenie protezy kolanowej.Szukalem pomocy pytajac ludzi.Dowiedzialem sie o ZYWOKOSCIE-masc znana w Polsce od tysiacleci .Zaczalem stosowac trzy razie dziennie i do tego mam w pokoju rower (ruch bez obciazenia kolana) .Rewelacji niby nie ma ale po 2 latach zaczalem na nowo grywac w tenisa i robic przebiezki. Dalej smaruje kolana 1raz dziennie na noc.Stosowac mozna masc i zel jak kto woli.Jest tego duzy wybor w warszawie w Hali Mirowskiej w specjalnej aptece i wcale nie jest drogie.Pamietaj ze zazwyczaj jest to problem na cale zycie czyli musisz byc z tym problemem za Pan Brat.Zadnych wyczynowych sportow,zadnych nart czy descorolek.W tym temacie musisz sama decydowac i byc wytrwala.Kazdy nieostrozny-nieprzemyslany ruch moze grozic nawrotemchoroby. Rower to najlepszy sport dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba kolana i do tego artroscopia to niestety jest juz klopot na cale zycie-czy Ci sie to podoba czy nie.Mialem dwie takie operacje,po jednej na kazde kolano.Nie pomoglo za duzo a z czasem zaczelo sie pogarszac.Zadne lekarstwa nie pomagaly a nawet Glucosamina bardzo pogarszala stan.Operacje byly 9 i 6 lat temu.Lekarz stwierdzil wreszcie ze nastepne operacje raczej nie pomoga i potrzebane beda operacje typu wlozenie protezy kolanowej.Szukalem pomocy pytajac ludzi.Dowiedzialem sie o ZYWOKOSCIE-masc znana w Polsce od tysiacleci .Zaczalem stosowac trzy razie dziennie i do tego mam w pokoju rower (ruch bez obciazenia kolana) .Rewelacji niby nie ma ale po 2 latach zaczalem na nowo grywac w tenisa i robic przebiezki. Dalej smaruje kolana 1raz dziennie na noc.Stosowac mozna masc i zel jak kto woli.Jest tego duzy wybor w warszawie w Hali Mirowskiej w specjalnej aptece i wcale nie jest drogie.Pamietaj ze zazwyczaj jest to problem na cale zycie czyli musisz byc z tym problemem za Pan Brat.Zadnych wyczynowych sportow,zadnych nart czy descorolek.W tym temacie musisz sama decydowac i byc wytrwala.Kazdy nieostrozny-nieprzemyslany ruch moze grozic nawrotemchoroby. Rower to najlepszy sport dla ciebie i zarazem najlepsza fizykoterapia bo wtedy wydziela sie maz do stawu.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po arteoskopi pólo roku kolano bole wiecej niz przed biore zastrzyki w kolano drogie i tanie lykam sterydy i zadnej popray chyba bede musial poddac sie powtorce ktorej sie boje czy jest pene ze po drugim zabiegu bedzie lepiej kto mi odpowie Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezonans nic nie wykazał,ból pozostał.Dostałam zastrzyk tzw blokadę ból jest większy bo boli nawet bez uciskania a do tego złe samopoczucie i spadek wagi.Jeszcze jeden zastrzyk i jak nic nie pomoże to kolejna artroskopia:(czy będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja również mam problem z kolanem. Jestem po 2 artroskopiach prawego kolana :/. Niestety ale po 2 zabiegach kolano dalej mnie boli (przy kucaniu, zginaniu, wchodzeniu/schodzeniu po schodach lub przy dłuższym chodzeniu.) Rezonans magnetyczny wykazał, że mam uszkodzoną przyśrodkową łąkotkę lecz po 1 artroskopii lekarz stwierdził ze łąkotka jest cała. Po 3 miesiącach kolano dalej mnie bolało wiec postanowiłam iść do drugiego ortopedy, który zlecił mi również artroskopie (przy drugim zabiegu lekarz powiedział ze miała przerośnięte ciało hoffa lecz nie gwaratnuje że kolano własnie od tego mnie bolało) Jestem miesiąc po drugiej artroskopii i nie wiem co dalej robic :/ kolano dalej mnie boli i to nawet bardziej niż przed dwiema artroskopiami. Trenowałam 12 lat karate, a rok przed bólem kolana postanowilam zmienić sztuki walki i przeszlam na brazylijskie jiu jitsu. Mam 21 lat. Co mam dalej robić, jakie badania?? prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po dwóch artroskopiach pierwszą miałam trzy miesiące temu a drugą dwa tygodnie temu. Leczę się u najlepszego ortopedy od kolan w moim mieście a dalej nie ma rezultatów kolano jak bolało tak dalej boli... Fakt faktem że moje kolano jest całe rozwalone od środka . Lekarz za każdym razem zapewnia mnie ze będzie juz dobrze a nie jest cały czas mocno boli od trzech miesięcy jestem na silnych lekach przeciwbólowych co dalej robić? Ma ktoś może taki przypadek jak ja i potrafi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najlepszego lekarza w miescie to dziwne ze ci nie powiedzial ze miedzy jedna a druga artroskopia musi byc pol roku przerwy nie wazne czy masz robiona na drugie czy na te same !! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cztery miesiące temu miałam wykonywany zabieg artroskopii, podczas którego wycięto mi część łąkotki bocznej. Wszystko było okej, z dnia na dzień dochodziłam do coraz to większej sprawności. Miesiąc po zabiegu, było tak dobrze, że powróciłam do pracy jako kelnerka i nie odczuwałam żadnego bólu, lecz od ostatnich dwóch tygodni zauważyłam, że odczuwam coraz to większy ból w tym kolanie. Nie jest on na tyle silny, żeby brać tabletki ani nic w tym rodzaju, ale jest odczuwalny, np. gdy zasiedzę się w jednej pozycji około 30 min to wstając nie idę, a kuleję. Czy to normalne ? Czy tak się może dziać ? Czy znowu coś się dzieje z moim kolanem ? Dodam, że mam 19 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Witam , mam pytanie...czekam na artroskopie prawego kolana..niby ze z powodu łąkotki przysrodkowej..mam takie objawy ze nie moge w ogole stanac na tej nodze, czuje wtedy przeskok, chrupanie i bol taki jakby mi ktos je mocno naciskal..w ogole nie czuje tego kolana i przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach czuje bol i chrupanie tak z przodu kolana po lewej jego stronie...Prosze o pomoc , nie wiem co z tym zrobic...czy udac sie do innego ortopedy czy czekac na operacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trzy miesiące po artroskopii kolana ( usuwanie części łąkotki i plastyka rzepki) . Przez 5 tygodni od zabiegu było super nic nie bolało i ruchomość nogi była coraz lepsza. Po 5 tygodniach zaczął się bardzo silny ból, który trwa do dziś. Lekarz twierdzi, że blizna w środku nogi uwięziła jakiś nerw podskórny. Czy to możliwe, nie pomagają żadne leki ani rehabilitacja. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr.Kolanko

HEHHEE Nie prawda, wcale nie musi być pół roku przerwy jeśli robi drugie kolano, gadasz bzdury. Poza tym artroskopie są różne i wszystko zależy co zostało zrobione. Samo zajrzenie do stawu bez ruszania niczego to też artroskopia tyle że diagnostyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy wszyscy Ci, ktorym wysiadly kolana. Musicie wiedziec, ze to najbardziej skomplikowany staw. Bardzo wazna role w jego, funkcjonowaniu, odgrywaja miesnie. Zwlaszcza miesien czworoglowy i brzuchato- bloniasty.Jak juz raz, cos sie uszkodzi klapa na cale zycie. Wazne jest, to w jakiej uszkodzonej fazie, traficie do fachowca. Mi zajelo, to 11 miesiecy potfornego bolu i nieprzespanych nocy. Po wizycie u 4 lekarza dowiedzialam sie, co mi dolega. Chodzilam przez ten czas o kulach, bo kolano mi uciekalo. Przyznam, ze mialam wczesniej 2 razy USG, REZONANS, RTG i ostrzykiwanie komorkami i czynnikami wzrostu jak rowniez podany kwas hiularonowy. Klapa na całego. Miesien czworoglowy tego, nie wytrzymal. Zrobil sie ostry stan zapalny i roznica w nodze 5cm. Nie moglam cwiczyc, bo mialam wode w kolanie. Podsumowujac: Najpierw musialam wzmocnic ten biedny miesien, bo caly problem byl w uszkodzonych 2 lakotkach.Teraz jestem 2tyg. po artroskopii. Dzien po zabiegu bylam juz na rehabilitacji. Tutaj czas na lezenie, nie ma miejsca. Im szybciej zaczniecie prace z rehabilitantem, tym lepiej dla Was.Tutaj, sa pilkarze, ktorzy po ACL na drugi dzien ćwiczą. Praca, praca. A, kazdy musi miec swoj czas na powrot do zdrowia. Nie prawda jest, ze artroskopia, to zero sportu. W takiej sytuacji, nie byloby wogole sportu, zwlaszcza polki noznej i nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2012 o 13:03, Gość Gosia napisał:

Witam w grudniu w tamtym roku miałam robioną artroskopie lewego kolana wycięcie fałdu maziowego.Kolano bolało zrobiłam usg nic nie wykazało potem rezonans magnetyczny i z opisu też nic nie wynika a pod kolanem przy większym nacisku bardzo boli czy to możliwe że podczas artroskopii został uszkodzony jakiś nerw?albo czy jest możliwa taka sytuacja żeby ten wycięty fałd na nowo odrastał?proszę o radę

Gosiu, jeżeli kiedykolwiek trafisz jeszcze raz po tylu latach na ten wpis odezwij się proszę na kolanopomoc@gmail.com - mam dokładnie ten sam problem. Wyzdrowiałaś już? Znalazłaś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×