Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość KASIA

Ból mostka i żeber w okolicy przyczepów chrzęstnych do mostka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KASIA
Od 1 miesiąca odczuwam bóle mostka mam wrażenie że się uderzyłam , ale nic takiego się nie wydarzyło ,oraz na drugim żebrze z lewej strony wytworzyła mi się wypukłość która przy dotykaniu boli strasznie. ten ból promieniuję aż do części ręki pod pachę oraz do żeber pod lewą piersią. co to może być? pozdrawiam kasia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przede wszystkim powinien obejrzeć i zbadać cię lekarz. Na początek może być lekarz rodzinny, który pokieruje na odpowiednie badania i do odpowiedniego specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Witm mam ten sam problem od 2 miesięcy .Ta wypukłość schodzi po tabletkach diclober (które przepisał mi lekarz diagnozując stan zapalny) ale po tygodniu znowu wraca.Ból jst dokuczliwy i męczący.Może Pani już ktoś pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HADZIAJEX
witam Mam to samo, wrecz czsem nie moge sie ruszyc bo mam wrazenie kakbym mial wbity noz w klatke. Do tego czuje jak mi tam cos przeskakuje no i wystaje cos ... jakies 3 lata temu udezylem sie sztanga na silowni i tak sie zaczelo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mc
Mam to samo na lewym drugim od guru zebze bol promieniuje przy dotknięciu i dotego bol pleców przeszywający co to może być.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość piotr
no i gdzie jest jaka kolwiek odpowiedz bo widze tu same pytania w takim razie jakie sens ma takie forum ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Andrzej
Witam mnie ruwniez boli pod mostkiem z lewej strony juz od 2lat zrobila się narosl cos jak guzek i od niedawna boli mnie po prawej stronie co prawda wyglada to na chorobe nowotworowom z przezutem a gorsza sprawa to taka ze zaden lekaz niechce tym sie zajac jezeli jest kto rozsadny i powazny to niech napisze co to takiego jest chcem to wyleczyc a pomocy zadnej nie uzyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dkl
Mam coś podobnego, ból żeber + narośl kostna na żebrze. Byłem w poradni onkologicznej, gdzie onkologo zlecił na CITO USG. Powidział, iż może to być chrzęstniakomięsak (mam nadzieję że nie jest). Zobaczymy co wyjdzie na USG. Lepiej również idźcie z tym do onkologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DKL
Witam ponownie, na USG nic nie wyszło, bo wyjść nie miało prawa. Osoba robiąca mi USG powiedziała, iż w tym przypadku powinien być zrobiony TK. żeby można było sprawdzić jak kości wyglądają w środku. Przez barana lekarza *onkologa* straciłem tylko mnóstwo czasu. W tej chwili mam już skierowanie od innego onkologa na CITO na TK.. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Fakty są takie że żebra i mostek bolą coraz mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
Ja na te przypadlosc dostalam leki doustne przeciwbolowe (Dosc mocne a wiec polaczone z oslonowymi) I zalecono mi fizjoterapie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JARDA
Często bóle w tych okolicach wynika z nadmiernego napięcia mięśni i stanu emocjonalnego( zwłaszcza u kobiet) Przy mostku przyczepiają się mięśnie i bolą przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina
Przy zmianach położenia ciała bóle w mostku mogą sugerować uszkodzenie żebra,chrząstki lub jakiegoś mięśnia. Rak w płucach raczej nie daje objawów bólowych. Zresztą sporo jest rodzajów raka, z którymi można żyć długo, niezłośliwych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz_Synergia_Chorzów
Witam. Bardzo dużo tutaj rozpoczętych tematów. Ból w okolicy, o której pisała autorka postu może mieć wiele przyczyn. Pod uwagę należy wziąć chociażby staw mostkowo - obojczykowy posiadający aparat torebkowo - więzadłowy, który przy przeciążeniu może wypełnić się płynem. Nie mniej jednak warto poddać się również ocenie fizjoterapeutycznej. Ten staw może być na końcu łańcucha przyczynowo - skutkowego. Zaburzenia ruchomości odc C-Th, nieprawidłowego ustawienie łopatki to tylko niektóre z możliwych przyczyn prowadzących wtórnie do problemu w regionie stawu mostkowo - obojczykowego. Również stawy żebrowo - kręgowe mogą być przyczyną. Ale konkretne informacje uzyska fizjoterapeuta po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania. Jeżeli nie będzie w stanie pomóc pokieruje Panią we właściwym kierunku diagnostycznych (lekarz radiolog, ortopeda/ USG/RM) Pozdrawiam , Łukasz Czernek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.