Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka, gorączka i krew na opatrunku po usunięciu wyrostka rozbaczkowego


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest dość podobny do poruszanych wcześniej lecz w żadnym z nich nie spotkałem objawów po 5 dniach. Operacje na wyrostku miałem we wtorek ,do domu zwolnili mnie w niedzielę, jednak o 16 pojawiły się dreszcze, gorączka do 38,6 C i biegunki co parę godzin (nie wiem czy można nazwać to biegunką bo wydalam przeważnie wodę z śluzem czasem z kawałkami stolca). Dziś jest poniedziałek i mam te same objawy, dodatkowo na opatrunku pojawiły się 2 wyraźne ślady krwi (z szwów) lecz możliwe że przyczyną było spanie na boku przez ok 2 godz. (przeciwnym do operowanego). Co może być przyczyna takich objawów , dodam że w szpitalu nie miałem żadnej gorączki ani nic z tych rzeczy , stolec oddawałem dzień przed wyjściem z szpitala był za pierwszym razem normalny , a za 2 godziny były to rzadkie kawałki , proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Pojawienie się gorączki oraz wydzieliny z rany może świadczyć o zakażeniu. Powinieneś udać się na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego. Wizyta u lekarza jest szczególnie wskazana jeśli objawy będą ulegać nasileniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie to jest śmieszne że nawet nie wiem jaki lekarz mnie prowadził, bo na diagnozował mnie jeden, operowało mnie 3, a na obchodzie każdy inny (ostatni za bardzo nie wiedział kiedy wychodzę), co do krwi z rany to zaczęły mi się wżynać szwy w ranę i trochę krwi było (rana czyściutka), wczoraj po ściągnięciu odrazu poleciał płyn surowiczy i po 30 min temperatura spadała z 38,6 na 37,8 C. Gorączka i biegunka pojawiała się po antybiotyku, Tarcefoksym faszerowali mnie nim 3x dziennie przez 5 dni (takie skutki uboczne mogą wystąpić po nim w czasie przyjmowania ) objawy kliniczne pasują do rzekomobłoniastego zapalenia jelit, a najlepsze jest że tego antybiotyku nie należy podawać u uczulonych na penicylinę a mówiłem 3 razy że jestem uczulony na penicylinę (z dzieciństwa) , całe szczęście że pewnie nie jestem bo by mnie ukatrupili. Znajomy lekarz przepisał mi prawidłowy antybiotyk na zwalczenie prawidłowej bakterii teraz czuje się świetnie biegunek prawie wcale, gorączka maksymalna to 37,5C (bez żadnych środków przeciwgorączkowych), więc będę żył :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×