Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniony i bolesny pępek a przepuklina pępkowa


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwoch dni mam zaczerwieniony pepek ktory boli podczas dotkniecia , caly brzuch naokolo pepka jest miekki i podczas nacisku nie boli.Bylem u lekarza ogolnego ktory powiedzial ze jemu wyglada to na zapalenie pepka i przepisal opatrunki z mascia.Nie jestem pewien czy to zapalenie pepka czy moze przepuklina pepkowa.Bol odczuwalem tylko po dotknieciu pepka , nie jest on specjalnie spuchniety i nie zauwazylem zadnej wydzieliny.Normalnie podczas codziennych czynnosci tez nie odczuwam zadnego bolu.Lekarz powedzial ze jezeli nawet jest to przepuklina to jest tak mala ze nic sie niempowinno stac,a gdyby ta masc nie pomogla to skieruje mnie do chirurga ktory to obejrzy.Boje sie ze gdyby to faktycznie byla przepuklina to ze moze sie tam cos dostalo , jelito albo cos innego ale mysle ze wtedy odczuwalbym bol caly czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Powinieneś zaufać lekarzowi rodzinnemu. Najprawdopodobniej zaczerwienienie wiąże się ze stanem zapalnym okolicy pępka. Jeśli leczenie nie przyniesie efektu to zostaniesz skierowany do specjalisty. Póki co warto stosować zaleconą maść oraz udać się na wizytę kontrolną po zakończeniu leczenia. Jeśli jednak Twój stan nagle się pogorszy to nie czekaj z ponowną wizytą u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×