Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból gardła, uczucie ciężkiego żołądka i wodnisty stolec


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od długiego już czasu mam spore problemy ze swoim układem pokarmowym. Na początku z tego co pamiętam objawem było specyficzne *odbijanie*. Później pojawił się przewlekły ból gardła. Byłem z tym u laryngologa który stwierdził że mam lekki nieżyt gardła i może to być spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym (chyba syndrom GRED). Moje objawy to: - po przespanej nocy jestem zmęczony - budzę się z *ciężkim* żołądkiem - mam przewlekły ból gardła (lub przełyku) - odbija mi się powietrzem (te odbicia pochodzą jak by z żołądka) praktycznie codziennie - mój stolec to *papka* czasami bardziej wodnista - jak się załatwiam mam wrażenie lekkiego pieczenia, tzn nawet nie pieczenia tyle co *kwaśności* - przelewa mi się i bulgocze w żołądku/jelitach - czasami wydaje mi się ze mój żołądek pulsuje (jak by się skurczał i rozkurczał) Co może mi dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Niektóre z wymienionych objawów mogą być wynikiem refluksu żołądkowo-przełykowego. W celu potwierdzenia choroby konieczne jest wykonanie endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopii. Powinieneś udać się do gastrologa, który zleci badanie. Do poradni gastrologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×