Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne refleksy świetlne podczas zamykania oka po uderzeniu w głowę


Gość Krzysztof_23 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof_23 lata

Witam Państwa. Wracam na to forum już nieraz i zawsze zostaje wysłuchany. Mianowicie problem dotyczy mojego lewego oka. 2 dni temu biłem się (nie z mojej winy) i dostałem przypadkiem z piąchy w twarz (w okolice lewego oka, trochę pod okiem, miałem pod okiem ślad uderzenia, który zszedł po 2 dniach (lekkie uderzenie) i zaczerwienione oko (pęknięte czerwone żyłki w małym bardzo stopniu na gałce ocznej, coś jak z przemęczenia zaczerwienione) - domyślam się że od uderzenia. Wszystko jest ok gdyby nie fakt że mam dziwne objawy w tym oku gdy je zamykam. Nie często, bo gdy pomrugam to przechodzi, ale gdy np nie mrugam 3 godziny i mrugnę mocno powieką, wtedy widzę w tym lewym oku takie refleksy w lewej jego częsci, coś jak błyskawice ale delikatne (za chwilę znikają po zamknięciu), czego w prawym oku nie zaobserwowałem. Gdy je *rozmguram* mam wrażenie że refleksy prawie w ogóle nie występują. Boje się że oko mogło ulec obiciu podczas ciosu. Mam jeszcze jeden problem: potrafię (nie wiem jak to nazwać), ale gdy siedzę, potrafię zrobić coś oczami tak, że sam umiem zamazać obraz przede mną, oraz oczywiście go wyostrzyć. Nigdy tego nikomu nie mówiłem (umiem to od zawszę od kąd pamiętam od dzieciństwa) mam 23 lata i myślę że to jest coś związane z umiejętnością zmieniania kształtu soczewki, dlatego umiem zamacać przede mną dany obraz i w każdej chwili wrócić do stanu normalnego. Lecz podczas tego zamazywania zauważyłem że zamazany obraz z lewego i prawego oka jest jakiś inny. różnią się, podczas gdy zawsze był on w obu oczach taki sam. Mam wrażenie że w lewym bardziej mi się zamazuje. poza tym nie stwierdziłem w tym lewym oku niczego nieprawidłowego. widzę nim normalnie jak widziałem zawsze, wszystko jest ok. Nurtuje mnie tylko problem tych błysków gdy zamykam powiekę i tego skupiania i rozpraszania które troszkę różni się w obu oczach. Bardzo się martwie. Proszę Panów Chirurgów czy może wiedzą Panowie co dzieje się w przypadku kontuzji oka, czy to są normalne objawy które ustąpią, czy może powinienem stosować jakieś krople przez pare dni? Bardzo się martwię. naczytałem się już o rozwarstwieniu siatkówki i nie daje mi to spokoju. Oczywiście pójdę do lekarza ale teraz niestety nie ma terminów, a prywatnie mnie nie stać. pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×