Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Papilla mamame normalis sine leasionibus focalisbus


Gość Włodek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoznanie mikroskopowe: A. Papilla mamame normalis (sine leasionibus focalisbus). B-E. carcinoma ductale infiltrans mammae NOS (G2, Bloom 5* Elston- Ellis 6). W utkaniu naciekającego raka stwierdza się resztkowe utkanie Fibroadenoma mammae. Guz w całości o największej śr. 2cm. Granice cięcia chirurgicznego powyżej 1,5cm (R0). W obwodowych częściach guza: Carcinoma intraductale solidum i cribriforme multifocale (DCIS). F-I. W kwadrancie dolnym zewnętrznym stwierdzono utkanie: Metastasis carcinomatosa lymphonodi (1/1) cum infiltratione telarum perinodalium. W pozostałych obszarach: Laesio fibrosocysticamammae. J-N. Metastases carcinomatosae lymphonodorum (3/11). Guz wg WHO/ UICC pT1c pN2a (4/11).ER(+) silny odczyn w około 70-80% komórek SCORE8 (IS3 + PS5). PR(-) SCORE0 HER2 (0) klinicznie *ujemny*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam to badanie ale lekarz stwierdził że to zwykły guz jajnika czy też tak może być że to nie rak?i czy za kilka lat lub miesięcy może się coś wznowić w jajniku ?proszę o szybka odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozpoznanie, które opisałem jest jest po badaniu histopatologicznym guzów wyciętych po masteskomii całkowitej lewej piersi i węzłów chłonnych lewej pachy wiemy już, że jest to nowotwór złośliwy, chciałbym jednak wiedzieć jak złośliwy i jakie są rokowania. W przyszłym tygodniu żona rozpoczyna chemioterapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan *doktor* jest zupełnie niekompetentny. Czytałem jego odpowiedź na pytanie kobiety 56 letniej, która miała wycięty włókniak ok. 30 lat temu. Moja żona też miała włókniak wycięty 31 lat temu i w tym miejscu stworzył się rak. Kobieto!! jak najszybciej rób badania!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×