Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego u nastolatka


Gość Miłosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miłosz

Witam. Mam 14 lat i jakieś 3 miesiące temu zdiagnozowano u mnie żylaki powrózka nasiennego. Byłem na obserwacji w szpitalu, lecz nie lekarze nie podjęli decyzji co do operacji. Miałem robione mokre okłady z sody, a urolog, do którego później się zgłosiłem polecił również okłady z altacetu. Po tych sodowych okładach, bolące lewe jądro nie dawało o sobie znać. Z czasem zaprzestałem okładania się i jest wszystko w porządku - boli tylko raz na jakiś czas, a niedawno uraziłem się podczas grania w piłkę, więc może dlatego jest zwiększony czasowo ból, lecz nie zbyt mocny, spokojnie daje się wytrzymać, ale jak wspomniałem, boli tylko od czasu do czasu, rzadko. Oczytałem się sporo na temat operacji i spraw z tym związanych i szczerze powiedziawszy nie chcę jej. Moje pytanie brzmi: czy da się żyć z żylakami powrózka nasiennego bez przeprowadzania operacji i jakie czynności fizyczne mogę wykonywać, żeby sobie nie zaszkodzić? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nasilenie bólu może być związane z urazem podczas gry w piłkę. Warto udać się na kontrolę do lekarza. Jednym z powikłań nieleczonych żylaków powrózka nasiennego jest ograniczenie lub utrata płodności. Nie ma informacji na temat czynności, których zaprzestanie wykonywania powodowałoby zatrzymanie rozwoju żylaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ponad pol roku temu bylem u lekarza bo zamartwil mnie wyglad lewego jadra bo mialem skupisko glist nad jadrem lekarz mowil ze mam poszerzone naczynia krwionosne ale mnie nic nie bolalo opatrzyl moje jadro lewe i powiedzial zeby sie nie martwic . Nastepnie 2 miesiace po tym dalej poszedlem do lekarza zeby zobaczyl czy cos jest dobrze ? a on znow gadal zebym sie nie martwil . wgl nic mnie nie boli . teraz dalej mam glisty ale juz mnniej wgl nic nie odczuwam . a rano jak wstaje to wszystko jest wyrownane i juz spokoj dopiero pozniej mam troszke nizej jadro . przy masturbacji wszystko idzie wyzej i jest dobrze . NIC MNIE NIE BOLI ale niewiem dalej co mam robic z tym problemem prosze o odpowiedz mam 16 lat . Mysle ze jak bedzie mnie bolec i skieruje sie do lekarza to dopiero podejmie jakies wnioski np zabieg. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×