Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Darek

Powiększony węzeł chłonny na szyi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek
Witam. Moje pytanie dotyczy powiększonygo węzła chłonnego na szyi. Otóż mam 23 lata i odkąd pamiętam prawy węzeł chłonny ma długość ok. 3-4 cm. Lekarz ogólny który kiedys zwrócił na to uwagę, po usłyszeniu że mam go tak długo przestał sie nim interesować. Ostatnio przypadkiem dowiedziałem się że powiekszony węzeł chłonny może świadczyc o nowotworze. Co powinienem zrobic? Dodam, że raczej nigdy nie miałem żadnych dolegliwości w związku z tym węzłem. Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przede wszystkim należy wykonać usg. można taki węzeł chłonny pobrać do badania histologicznego. Wtedy otrzyma Pan ostateczny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek
Jak wyglada takie pobranie węzła chłonnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Pobranie węzła chłonnego wykonuje chirurg. Wykonywane jest niewielkie nacięcie skóry i pobrany zostaje węzeł chłonny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Panie Doktorze od okolo tygodnia wyczulam na szyi powiekszony wezel chlonny cos w rodzaju gulki ok pol do centymetra,niebolesny,przesuwalny,nie bylam ostatnio chora przeziebiona ,nie chudne,jestem w dobrej kondycji,ok 4 miesiecy temu mialam badania krwi-profilaktycznie,wszystkie wyniki prawidlowe.Co to za gulka,co powinnam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.