Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości śródręcza


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Przy upadku 28 maja złamałem kość śródręcza trzecią. Mialem szyne po dniu zmienianą gdyż wyprostowane palce bardzo mnie bolały i mi zmienili pozycje na zgięte. Zdjęto mi ją 21 czerwca a po dwóch tyg ręka dalej bolała. Zrobiłem rtf i załączam jego wynik. Lekarz mówił że kość będzie krótsza odczekać 2 tyg jak się zrośnie i składać podanie o odszkodowanie. Proszę o opinię. Z góry dziękuje. Zdjęcie wyprostowanych i zgiętych palców. Obrazek wrzucony na strone i serwer. http://wrzucacz.pl/file/5311341483819/CCF20120705_00000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj 09,04,2013) uległem wypadkowi w pracy, Zlamana druga Kości śródręcza dłoni, reka prawa na prawa dłon spadła mi szyna stalowa. reke mam w tzw łezce gipsowej, mam takie pytanko czy ktos z was sie spodkał z takim złamaniem/?? prosze o opis czasu trwania leczenia i sprawnosci ruchowej dłoni po leczeni, z gory dziekuje i dołanczam zdj Rtg. https://lh4.googleusercontent.com/-2yFUd39uDxM/UWV_K7p_QKI/AAAAAAAAAGE/QT6RxrN0ZBw/w591-h428-p-o/SCAN0002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze palce sa mocno opuchnieti i czuje ze cała dłon tez jest opuchnieta, od momentu wypadku nie dostałem zadnych zastrzyków i leków przeciwbulowych. ruszam palcami i powiem ze nie czuje az takiego bolu reka mnie nie rwie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Czas leczenia zależny będzie od tego jak będzie goiło się złamanie. Na pewno będzie to okres na jaki zalecono usztywnienie plus ewentualna rehabilitacja. O szczegóły proszę zapytać lekarza prowadzącego podczas następnej wizyty kontrolnej. Doraźnie, w razie bólu, może Pan zastosować leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 10 dni temu odniosłem złamanie V kosci srodrecza przy udezeniu w drzwi. Poczatkowo nastawiono mi kosci załozono mi szyne. 8 dni po szynowaniu mialem pojawic sie u lekarza zrobic zdjecie RTG i ocenic co dalej. Lekarz stwierdził ze złamanie do zabiegu w szpitalu. Nie moge jednak wstawic sie na zabieg z przyczyn finansowych. Jezeli do 3 tygodni nie przyjde do pracy niestety mnie zwolnia i pójde pod most... nie dostaje chorobowego z tytulu innej umowy.. załaczam zdjecie:http://imageshack.us/f/585/axrk.jpg/ Czy jest szansa na zrosniecie sie tej kosci? moge ruszac wszystkimi palcami. dalej reke mam w szynie. Co robic by szybko dojsc do sprawnosci. Czy bede mógł zgiac piesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×