Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie żyły po zabiegu żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem zabieg dwa tygodnie temu, obecnie czuję się już dobrze. Na wizycie kontrolnej doktor nie zauważył nic niepokojącego, powiedział, że ból jądra będzie się utrzymywał nawet do 2 miesięcy. Żylaki miałem po lewej stronie, przed wyczuwałem zgrubienie żyły, teraz, po zabiegu żyła nadal jest gruba (powinna taka być?) i boli u dołu zaraz przy jądrze. Mam torbielkę 6mm ale doktor stwierdził że jest zbyt mała by coś z nią robić. Wczoraj byłem w pracy, która polegała na wierceniu wiertarką w metalowych płytach, trzeba było do tego użyć trochę siły i przeć. 1 Czy mogło to wpłynąć na stan żylaków po zabiegu? 2 Czy mogę wykonywać podobną pracę, czy raczej powstrzymywać się jeszcze przez jakiś czas.? Wiem, że muszę powstrzymywać się od podnoszenia ciężkich przedmiotów. 3. Czy istnieje możliwość, że przez tą pracę dostane nawrotów żylaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Skoro lekarz nie znalazł nic niepokojącego podczas badania to nie ma się czym martwić. Charakter Twojej pracy może utrudniać gojenie się ran po operacji. Teoretycznie częsty i duży wysiłek fizyczny może powodować nawrót żylaków powrózka. O to jakie jest zagrożenie w Twoim przypadku powinieneś zapytać lekarza, który zna dokładnie historię choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a myślisz, że kiedy można wrócić do wykonywania takich pospolitych prac domowych związanych z podnoszeniem, np. koszenie trawy, wnoszenie zgrzewki z butelkami wody itp.? Kiedy można myśleć o powrocie do sportu, dokładniej do koszykówki lub chociaż biegania. Wiem, że trzeba się oszczędzać, ale osobie aktywnej fizycznie ciężko jest się czasami do tego przystosować. Dodam, że jutro mija dokładnie 4 tygodnie od zabiegu. Mam drobny ból jądra ale czytałem że to normalne po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×