Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza nasilający się z prawej strony a wyrostek robaczkowy


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 22 lata, od czwartku boli mnie brzuch w dolnej części, od niedziele ból koncentruje się z prawej strony. Ból występuje kiedy wstaję z krzesła, naciskam na to miejsce, bardzo mocno podniosę nogę leżąc. W swojej historii miałem już dwa przypadki lekkiego zapalenia wyrostka, gdzie byłem w szpitalu na obserwacji, ale zawsze po kilki dniach opuszczałem zdrowy (powodem były połknięcia pestek tak mi się wydaję). Dzis mierzyłem temperature, wynosiła ona 37 stopni. A więc powinienem dalej czekać, aż ból ustąpi? Jak dużo czasu mam kiedy ból się nasili, do ostrego zapalenia wyrostka? Kiedy to może zacząć zagrażać życiu? Jutro po dwóch tygodniach oczekiwania, idę do dentysty na endodencje, i nie wiem czy nadal lekceważyć ten ból brzucha. Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

do stomatologa może się pan udac jeśli będzie się pan czuł na siłach oczywiscie nic na siłe, Podejrzewam zapalenie wyrostka prosze udac się do lekarza i wykonac morfologię, rtg jamy brusznej (kontrast), USG jamy brusznej. proszę po tych badaniach się do mnie odezwac pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykonać takie badania muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego? Co jeśli po badaniach w szpitalu będą chcieli mnie zatrzymać na obserwacje? Muszę zostać czy mogę przyjść następnego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za poradę, jak zrobię badania to na pewno się Pana poradze. Tylko, że już dzisiaj nie udało mi się dostać do mojego lekarza, dopiero jutro po południu, mam nadzieje, że przez ten czas, nie dojdzie do jakiegoś ostrego zapalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w przychodni lekarskiej, Pani doktor próbowała mnie zbadać, lecz kiedy naciskała występowała obrona mięśniowa, nie wiem czy to przez to, że naciskała obca osoba, czy z bólu, bo nawet napinałem mięśnie kiedy pani naciskała po lewej stronie. Zostałem skierowany na badanie moczu i krwi, do badania krwi można iść tylko rano, więc dopiero jutro je zrobię, i dopiero na następny dzień będą wyniki. Dzisiaj ból zaczął występować podczas chodzenia. Czy możliwe, że to ból na tle mięśniowym? Jakiś czas temu zacząłem trening *front lever* na drążku, oraz prawie systematycznie od jakiegoś czasu robię brzuszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiedzie ból się nasilił, nie mogłem nawet leżeć ani chodzić, po jakimś czasie znowu pojechałem do przychodni po skierowanie do szpitala, ból wsytępował przy zjawisko Bu~. Kiedy zjawiłem się w szpitalu okolo północy, pobrano mi krew i mocz, przy badaniu przez chirurga, prawie nie odczuwałem bólu (nie wiem czy to z wrażenia, że jestem w szpitalu) nie miałem obrony mięśniowej (która wystąpiła w obu przychodniach). Lekarz zlecił mi branie tabletek 2 razy dziennie Augumentum. Moje badania to: Hemotokryt 46,8* krwinki czerwone 5,8* hemoglobina 16,9* krwinki białe 13,69.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×