Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana zdrowej nogi przy chodzeniu, po unieruchomieniu w gipsie drugiej


Gość Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Złamałem podudzie w 2 miejscach spiralnie i przez to mam gips od palców do pachwiny. Gips mam założony z zgiętym kolanem abym nie stawał na tej nodze, żeby nic mi się nie przesunęło. Takim sposobem nie musiałem mieć zakładanych śrub. Gips zakładali mi 3 tygodnie temu i od tamtej pory nie założyli mi nowego, mimo że podczas zakładania gipsu miałem bardzo spuchnięte miejsca złamania a teraz tam mam luz, oprócz tego mogę objąć ręką kolano jednak chirurg powiedział że mogę mieć taki gips. Mimo że chirurg który mi zakładał gips zalecił jego zmianę w ciągu tygodnia i mówiłem o tym, jednak powiedziano mi że aby kość się przesunęła musiałbym się wywrócić itp. Jednak nie o to chcę zapytać. Ponieważ nie mogę się podpierać złamaną nogą tylko muszę ją trzymać ciągle w powietrzu z ciężkim gipsem, stoję na jednej zdrowej nodze (prawej - silniejszej) jednak gdy chodzę około 5 minut albo dłużej to gdy usiądę strasznie boli mnie kolano przez dłuższą chwilę i przechodzi. Czy jest to spowodowane tym że obciążam tylko jedną nogę podczas chodzenia? Chodzę na 2 kulach i chciałbym przejść się do szkoły jednak obawiam się że kolano może tego nie wytrzymać. Oprócz tego pojawiły mi się rozstępy na kolanie, nie jestem jednak pewien czy nie było ich również przed złamaniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Istnieje prawdopodobieństwo, że rozstępy były przed urazem tylko uwidoczniły się na skutek obciążenia. Co do bólu kolana to może być spowodowany chodzeniem na jednej kończynie. Jest szansa, że pod wpływem obciążenia ujawniło się wcześniejsze uszkodzenie kolana. Powinieneś jak najszybciej udać się do ortopedy w celu diagnostyki kolana w nodze bez gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, zgłoszę się jak najszybciej do ortopedy jak tylko będę mógł. Przypomniało mi się że przed urazem bardzo poważnie uderzyłem kolanem w metalową kierownice podczas skoku na rowerze, możliwe że ból jest z tym związany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×