Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po nieleczonym w dzieciństwie wnętrostwie


Gość załamany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamany

Witam. Mój problem dotyczy wielkości jądra i jego umiejscowienia . Prawe jądro zstąpiło mi w wieku 10-ciu lat . Nie miałem żadnego zabiegu chirurgicznego , nastąpiło to samoistnie. Teraz w wieku 29-ciu lat udałem się do urologa z powodu bólu tego jądra i wyczuwalnego małego zgrubienia. Lekarza zdziwił rozmiar tego jądra , które jest dużo mniejsze od lewego. Badanie USG nie wykazało niczego złego. Problem jest taki , że to jadro jest umiejscowione przy wejściu do kanału pachwinowego narażone jest na urazy i coraz częściej odczuwam tępy ból jądra. Potrafi ono się cofać do kanału przy zmianach temperatury i zmiany pozycji - wysiłek , ćwiczenia itp. W wannie w ciepłej wodzie lewe jądro obniża się wręcz wisi natomiast prawe nadal jest wysoko nie zniża się . Lekarz zasugerował mi usunięcie tego jądra - po tej informacji prawie zawalił mi się świat. Mówił o krótkim powrózku nasiennym . Ostatecznie zostało na kontroli za 6 miesięcy. Chciałbym spytać , czy można jakoś obniżyć to jądro (wydłużenie powrózka itp.) żeby nie narażać go nadal na urazy , czy jest możliwość farmakologicznego zrównania wymiarów tego jądra z drugim bo jest to dość widoczne i krępuje n.p na basenie ? Właśnie z powodu skrepowania i wstydu nie udałem się z tym problemem wcześniej do lekarza. I najgorsze dla mnie pytanie czy konieczne jest usunięcie tego jądra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by usunąć to jądro - prawdopodobnie nie ma ono już żadnej funkcji, jeśli Pańskie drugie jądro ma więcej na długość niż 5 cm to prawdopodobnie przejęło funkcję tamtego. W miejsce po jądrze powinna zostać wprowadzona proteza, ogólnie po operacji powinien być lepszy wygląd, symetria i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamany

Bardzo dziękuję Panu za odpowiedź. Drugie musiało przejąć funkcję gdyż mam już dziecko. Wizualnie ma ono z 5 cm - nie mierzyłem ale też nie jest zbyt duże tzn. jest jakieś wąskie. Jak dokonam pomiarów to je zamieszczę. Będąc na USG lekarz stwierdził że oba są jednorodne i że nic złego się w nich nie dzieje. Czy pozostawienie tego małego jądra może mieć dla mnie jakieś negatywne skutki pomijając fakty , że wraca do podbrzusza przy złej pozycji , zimnie i urazy na które jest narażone. Zdarza mi się w nie uderzyć bądź je przygnieść opierając się np. o blat stołu. Czy jeżeli zajdzie konieczność usunięcia to proteza jest refundowana czy koszty jej i zabiegu pokrywam sam ? Czy lepiej udać się do szpitala czy do kliniki i jaki jest czas rekonwalescencji ? Czy będę musiał zażywać dożywotnio jakieś leki ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamany

Witam zmierzyłem jak tylko potrafiłem wielkość jąder i wychodzi lewe 6 cm długości na 2.5 cm. szerokości natomiast prawe 4 cm długości na 1.5 cm. szerokości . To chyba za duża różnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×