Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości, pieczenie w żołądku przy temperaturze i biegunce


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz

Witam. Od jakichś 2 mcy odczuwam dziwne objawy. Zaczyna się od mdłości i pieczenia w żoładku i bóli brzucha, które trwają 1-2 dni, a następnie dochodzi gorączka do 38C. Całość trawa do 3 dni po czym ustępuje, ale pojawia się intensywna biegunka (bez krwi czy śluzu). Takie cykle pojawiają się co 2-3 tyg. Byłem leczony nifuroksazydem bez efektu. Potem został właczony Xifaxan (w sumie 8 dni terapii, 3x200mg) oraz pantoprazol. Objawy wracają, ale bez gorączki. Lekarz zlecił USG j. brzusznej - -w normie, ale lekarz zwrócił uwagę na bardzo intensywna perystaltykę. Morfologia krwi, OB, ALT, fosfataza zasadowa, TSH, mocz tez ok. 1,5 roku temu miałem wykonaną gastroskopię i kolonoskopię. Kolonoskopia była ok, ale w gastroskopii błona poletkowa, przekrwiona poszerzony odźwiernik i rekluks żołądkowo-przełykowy I stopnia. Stwierdzono wtedy IBS. Moje pytanie brzmi, co mogą sugerować opisywane objawy (pieczenie w żoładku, bóle brzucha, biegunki oraz gorączka - po Xifaxanie przynajmniej ona ustąpiła). Jakie powinno być dalsze postępowanie? Gorączka to moim zdaniem objaw nie pasujący do całości. Pozdrawiam, Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×