Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona i stłuszczona wątroba z zatartym rysunkiem naczyniowym


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara

Mam 36 lat, wykonałm badanie usg jamy brzusznej i niewiem co oznaczają te wyniki czy to coś poważnego? Watroba powiekszona AP 160mm,prawy płat z zaokraglonym brzegiem schodzi ponizej dolnego bieguna nerki prawej,hiperechogeniczna jak w stluszczeniu, o gladkich obrysach zewnetrznych,zatartym rysunkiem naczyniowym. Stan po cholecystektomii.Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nie poszerzone.Przewod zolciowy wspolny nieposzerzony,echoujemny.Glowa i trzon trzustki prawidlowej wielkosci i echogenicznosci, z niewidocznym przewodem Wirsunga ogon przesloniety przez gazy.Sledziona powiekszona 126mm jednorodnej echogenicznosci.Nerka prawa o wymiarach 127*53mm,nerka lewa 135*57mm wymiar podluzny powyzej gornej granicy normy, nerki o prawidlowym ksztalcie i polozeniu z kora prawidlowej szerokosci i echogenicznnosci, bez zastoju, bez zlogow.Pola nadnercze wolne.Pprzestrzen zaotrzewnowa : duze naczynia jamy brzusznej prawidlowe, nie stwierdza sie nieprawidlowych wezlow chlonnych ani wolnego plynu. pecherz moczowy srednio wypelniony. Dodam ze choruje od 10 lat na cukrzyce typ 2, obecnie w badaniach stwierdzono lekocytoze i bialkomocz, wizyte u lekarza mam za 2 tyg. i troche mnie martwia te wyniki czy to cos powaznego??? Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×