Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drżenie kończyn, drętwienia, parestazje i ból kręgosłupa


Gość mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mój problem rozpoczął się 3 miesiące temu. Na początku ból kolana. Przez kilka dni nie mogłem chodzić. Ból się wycofał ale tylko na chwilę. Następnie złapał mnie ból drugiego kolana. Chce zaznaczyć że nie był to ból kości tylko tak jakby mięśniowy. Ból połączony z pieczeniem. Nasilał się przy zginaniu kolan. Następnie pojawiło sie drętwienie w łydce i na rękach poczułem chodzenie mrówek. Przez caly ten okres przy dotykaniu przedmiotów raził mnie prąd.Nie mogłem założyć nawet nic z sztucznego materiału. Później zaczął pobolewać mnie kręgosłup lędźwiowy a następnie czułem że coraz bardziej mam napięte mięśnie grzbietu. W nocy spałem zwinięty w kłębek. Przez kolejne tygodnie czułem sie dobrze tylko trochę mi te kolana dokuczały. Aż pewnego dnia poczułem ból wychodzący z pomiędzy łopatek. Tak jak by od kregoslupa piersiowego. W tym samym czasie nasiliły sie drętwienia i mrowienia. Drętwiala mi prawa ręka i prawa noga na przemian. Udałem sie na masaż po 3 zabiegach drętwienia mineły. W momencie kiedy pojawil się ból pomiędzy łopatkami zaczeły się drżenia kończyn rąk i nóg. Nie są to drżenia samiostne tylko podczas chodzenia. Próbuje podnieść ręke lub ruszyć z miejsca i czuje że moje słabe rece i nogi drżą zmiast wykonywać normalne ruchy. Jestem przerażony bo nie wiem co mi jest? Czy to wina kręgosłupa czy może ona dawać takie obajwy? Dodam , ze robiłem wszystkie możlie badania z krwi i są prawidłowe. Jedynie miałem zaniżony poziom witaminy b12. 145 przy normie 190-600. Biorę ja w tabletkach od miesiąca i mam teraz 270 czyli już w normie ale poziom jej jest niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest Pański wiek, zawód i jakie inne czynności mogą być związane z przeciążeniami stawów? Czy w ciągu kilku miesięcy - 3 przed początkiem tych zmian miał Pan jakąkolwiek infekcję, jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat przedstawiciel handl. tak z tego co pamiętam bezpośrednio przed miałem tzw Choroba Bostońska (Inaczej &#8222*zespół, ręki, stopy i ust&#8221*). A jeszcze wcześniej usuwałem zęba ósemkę. Innych infekcji czy tez zabiegów nie miałem. styczeń , luty ciężki w pracy tzn. dużo biegania i ten mróz pamiętam , że już wtedy troche zle sie czułem ale nie zwracałem na to uwagi. Bolały mnie nogi od kolan w doł i ręce od łokci w doł. Ból kregosłupa pojawil sie później. dziękuje za odpowiedz i bede wdzięczny za podpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jakiego lekarza się Pan do tej pory leczył, objawy u Pana mogą wskazywać na poinfekcyjny problem z nerwami obwodowymi, pomoc uzyska Pan u neurologa. Może to być zespół Guillian-Barre, jednak to musi juz ocenić specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, byłem u neurologa dwa razy po przeprowadzonych badaniach neurolog nie stwierdził żadnych zmian. Stwierdził , że odruchy są prawidłowe i że jestem zdrowy zalecił przyjmowanie witamin z grupy b i to wszystko. Nie wiem do kogo pójść i jakie badania zrobić, rezonans głowy, emg? Badania z krwi zrobiłem już prawie wszystkie łącznie z boleriozą, przeciwciała przeciw jądrowe, ob, crp wszystko w normie. Żadnego stanu zapalnego nic. Jedynie podwyższone badania wątrobowe ale to mam już od dluższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×