Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Głośna perystaltyka jelit, mdłości a IBS


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może przejdę od razu do rzeczy. Jestem mężczyzną (33 lata, szczupły). Od ok. 2 mcy co ok. 2-3 tygodnie odczuwam następujące dolegliwości: zaczyna się od mdłości i lekkich bólów w okolicy żołądka i pępka* następnie pojawia się gorączka (ok. 38C). Potem dochodzi także biegunka, która utrzymuje się kilka dni po ustaniu wyżej opisanych symptomów. Dodam jeszcze, że w czasie mdłości odbija mi się ogromną ilością gazów, niezależnie od tego czy żołądek jest pełny czy nie. Oddaję też spore ilości gazów, które są bardzo cuchnące. Perystaltyka jelit głośna i wyczuwalna. Kał jest normalnego koloru, bez domieszki śluzu czy krwi. Wizyty u lekarza POZ kończą się zawsze przepisaniem leku p/drobnoustrojowego (Nifuroksazyd) i probiotyku oraz inhibitora pompy protonowej. Badanie palpacyje brzucha jest zdaniem lekarza bez zarzutu. Wykonałem test na lamblie i jest ujemny. 1,5 roku temu przechodziłem gastroskopię (zmiany pozapalne i przekrwienie błony śluzowej) oraz kolonoskopię (wszystko w normie, poza tym, że stwierdzono kręty przebieg okrężnicy i z tego powodu badanie trwało całą godzinę). Badania endoskopowe wykonano z powodu objawów podobnych jak opisywane teraz, z tym że nie było gorączek i mdłości. Moje pytanie brzmi: czy to objawy IBS, ew. jakiegoś przewlekającego się stanu zapalnego wyrostka robaczkowego? Jeśli nie, to jaki powinien być dalszy tok postępowania diagnostycznego? Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×