Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie jelita grubego a rak


Gość Aniela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystko zaczęło się tydzień temu w piątek, tatę pobolewało podbrzusze jednak ból można było zniwelować środkami przeciwbólowymi. Trwało to weekend. W poniedziałek gdy tata wrócił z pracy, zjadł obiad, i położył się jak zwykle aby odpocząć, wstał i udał się do toalety z której wyszedł po chwili z potwornym bólem, był on tak silny, że tata wylądował na izbie przyjęć. Podano środki przeciwbólowe, lekarz po naciskał brzuch taty,i powiedział, że jest twardy ale tragedii nie ma. Było to dość późno dlatego tata musiał zostać na noc aby jutrzejszego dnia zrobić badania itd. Rano jednak okazało się, że tatę trzeba natychmiast operować gdyż brzuch zrobił się ostry. Po operacji gdy rozmawialiśmy z lekarzem dowiedzieliśmy się, że tacie pękło jelito grube gdyż coś się na nim znajdowało, lekarze naturalnie wycieli to wraz z kawałkiem jelita przy samym odbycie, przez co założono sztuczny odbyt. Wycinek został wysłany do laboratorium, na wyniki trzeba czekać 3 tygodnie, to bardzo długo, za długo jak a moją psychikę a lekarze jak na złość nic nie chcą mówić, jeden powiedział tylko , że nie wygląda to źle gdyż otworzyli tatę dość szeroko przez co mogli sprawdzić inne narządy i okazało się,że inne narządy są czyste. Dodam jeszcze, że przez pęknięcie doszło do zapalenia jelita, tata czuje się dnia na dzień coraz lepiej jeśli chodzi o fizyczne samopoczucie, jednak psychicznie jest gorzej , martwi się bardzo, że okaże się, że to rak. Oczywiście ja również się martwię i zdaję sprawę, że może być to rak, codziennie proszę Boga aby diagnoza jednak nie była tą najgorszą. Bardzo proszę mi powiedzieć czy jest możliwość, że był to jakiś wrzód? lub hemoroid ? od czego może pęknąć jelito ? i czy jest szansa , że nie jest to rak ? proszę o odpowiedz. Wspomnę, że tata ma 47 lat, i pracuje jako kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Zoperowana zmiana może być zmianą nowotworową zarówno łagodną jak i złośliwą. Niewykluczony jest również inny typ zmiany (np. polip). Niestety, nie da się określić charakteru zmiany bez wyniku badania histopatologicznego. Musisz uzbroić się w cierpliwość w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×