Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel trzustki a ciąża


Gość AniaM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję z mężem drugie dziecko ale jestem już prawie dwa lata po OZT. Miałam usunięty woreczk żółciowy. Niestety mam torbiel trzustki z miesiąca na miesiąc zaczął maleć ale nie dawno upadłam i uderzyłam się miałam 3 żebra tylko stłuczone po lewej stronie. po tygodniu miałam usg kolejne i torbiel miał 6,5 na 4,5 dodam ostatnio miał już 3,5 na 4. Czy ten torbiel może mieć jakiś wpływ na ciąże nikt nie chce usunąć mi tego torbiela. Bardzo proszę o Pana opinię. Pozdrawiam AniaM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z Twojego opisu wynika, że torbiel ulega systematycznemu zmniejszaniu. W takiej sytuacji jakakolwiek interwencja jest niewskazania. Nie wydaję się aby obecność niewielkiej torbieli miała negatywny wpływ na ciążę. Dla pewności powinnaś jednak porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nic a jest coś by ta torbiel się zmniejszyła ? teraz minęły dwa lata odkąd mam te torbiel nic mniejsza nie jest. Byłam na konsultacji w Warszawie, prawdopodobnie będę mieć operacje ale do ostatecznej decyzji którą podejmie profesor muszę mieć komplet aktualnych badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Powiem tak. Również jestem po OZT , jednak ja dochowałam się czterech torbieli o pojemności półtora litra, każdy... w tym jeden na opłucnej...Kiedy jeden z torbieli pękł, wdało się zakarzenie i moja trzustka obumarła...Wówczas poddano mnie operacji, gdzie trzeba bylo ta trzustkę prawie całą usunąć. Większośc torbieli równiez usunięto. Jednak narastały ponownie...Wielokrotnie mnie drenowano, czasami torbiel osiagał wielkość 20 x 20 cm w tydzien...obecnie mam je zdrenowane metoda Jurasza...W szpitalu spędziłam od razu pól roku...potem wielokrotnie po miesiącu....Do tej pory musze wymieniać implanty co pół roku...Tak więc...z doświadczenia własnego , na Pani miejscu , nie ruszałabym tak małego torbiela , jeśli zbytnio nie rośnie...Ale zaleciłabym ściśle trzymać się diety trzustkowej, tz: zero tłuszczów, smarzonych rzeczy, alkocholu it...I poszukać przyczyny , dlaczego trzustka te torbiele robi...Co do ciązy, sama chiałam miec dziecko, ponieważ nie mam jescze, ale każdy lekarz mówił co innego...Tylko że moj stan jest znacznie gorszy od Pani...Więc tez z własnego doświadczenia powiem, że na Pani miejscu bez obaw zaszłabym w tą ciąże, bo kto wie, czy za kilk alat Pani stan sie ni epogorszy jak mi, a wtedy już z pewnością obaw będzie znacznie więcej...Pozdrawiam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×