Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie skóry po usuwaniu tatuażu


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam problem ze skórą a mianowicie: usuwałam tatuaż metodą rejuvi, która polega na wpuszczaniu preparatu pod skórę, który pobudzi tusz, nawiąże z nim reakcję i w postaci strupa zgromadzi się na powierzchni skóry. po upływie miesiąca strup odpada włąśnie z tym barwnikiem. W moim przypadku metoda nie do końca się powiodła, tusz częściowo został pod skórą a samo miejsce po tatuażu pozostaje niezwykle czerwone. sam zabieg był wykonywany w grudniu. Tydzień temu byłam u dermatologa, który stwierdził, że jest to zapalenie skóry i przepisał antybiotyki jednak ja nie widze nadal żadnej poprawy. Stąd moje pytanie: czy skóra po jakichkolwiek zabiegach długo pozostaje czerwona? Jak dbać o takie miejsca? Skórę w tym miejscu należy nosić odsłoniętą czy raczej chronić bandażem? A ponadto: do dnia zabiegu chodziłam bardzo często na basen, czy w chwili obecnej są przeciwskazania do chodzenia na basen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Ja bym narazie zrezygnowala z basenu bo chlor moze podrazniac rane. Nie zaslaniaj jej bandazami skora musi oddychac zeby sie regenerowac. Powinnas skonsultowac sie z lekarzem dermatologiem aby przepisal cos na gojenie sie, jakas masc zeby przebarwienie nie zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×