Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie torbieli piersi podczas biopsji


Gość 51 latka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 51 latką. Mam torbiele w piersiach. Największa w górnym kwadrancie piersi jest z wewnętrzną przegrodą, jakby dwie torbiele stykające się ścianką razem. Z tej właśnie torbieli 5 lat temu (o wymiarach: 18x14mm) zaaspirowano 2ml płynu, gdzie wynik: *obraz cytologiczny odpowiada torbieli apokrynowej*. Miesiąc temu wykonano biopsję tej samej torbieli z przegrodą (śr 28mm) w nabrzmiałej obolałej piersi. Podczas wykonywania biopsji zauważyłam na ekranie usg jak torbiel po absolutnie całkowitym wypróżnieniu spłaszczyła się w *kreskę*, a potem przy wyjmowaniu igły spiętrzyła się w górę (co troszkę odczułam) i gwałtownie opadła. Czy mogło dojść do uszkodzenia/rozerwania ścian torbieli i jakie mogą być tego skutki? Dodam, że mnie troszkę czasem pobolewa w tej części piersi, a minął miesiąc od biopsji. Czy ew.uszkodzenie mogło mieć wpływ na wynik biopsji, który poniżej zacytuję? Proszę również o interpretację poniższego wyniku. Czy przemawia za czymś groźnym i czy powinnam mieć zabieg (co sugeruje patomorfolog). Panie Doktorze: czy zabieg jest konieczny, co powinnam dalej zrobić? Podobno nie usuwa się torbieli? Jakie mogą być komplikacje po usunięciu torbieli? A oto wynik biopsji: * Podczas BAC nakłuto i opróżniono torbielowatą zmianę aspirując 6 ml płynu. W rozmazach cytologicznych pośród mas białkowych obecne grupy i płaty komórek nabłonka tworzące wyraźne układy brodawkowate, bez cech złośliwości. Obraz mikroskopowy przemawia za zmianą o typie: Papilloma intracysticum. Wskazana weryfikacja histopatologiczna*. Czy z takim wynikiem mogę udać sie po dalsze leczenie do Cenrum Onkologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowiłam nowe pytanie odnośnie *Uszkodzenie torbieli piersi podczas biopsji*,w nadziei, że wreszcie lekarz zauważy je, ponieważ nadal nie uzyskałam odpowiedzi, więc dlaczego zaliczono je do odpowiedzi, a tym samym pozbawiono szansy na odpowiedź? Jesli to pomyłka moderatora - proszę o ponowne ulokowanie jako nowe pytanie BEZ ODPOWIEDZI. Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pytań nie lokuję do tych z odpowiedziami lub nie, bo na forum nie ma takich kategorii. Jeśli wcześniejsze Pani pytanie zniknęło, prawdopodobnie zostało połączone z wątkiem już istniejącym, bo zakładane tematy są łączone z tematami, które już istnieją. Także nie widzę to żadnej pomyłki na płaszczyźnie moderatorskiej. Informuję też, że obecnie na forum nie odpowiada lekarz. Kontakt z lekarzem jest tylko przez dział pytań płatnych *Zadaj pytanie* prawy górny róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×