Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz B.

Torbiel lewego najądrza a produkcja testosteronu oraz powiększone, twarde jądra ze zmianą na powierzchni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz B.
Witam, wykryto u mnie (okolo czterech lat temu) torbiel lewego najadrza. Wykryto ja przy okazji badania urologicznego zwiazanego ze stulejka. Lekarz zalecil usuniecie, ale zaniedbalem zarowno zabieg usuniecia stulejki jak i samej torbieli. zauwazylem, ze od kiedy ja mam, nie odczuwam az tak wielkiej przyjemnosci z uprawiania seksu (tak samo jest z onanizacja) jak bywalo to wczesniej. Czy ma to zwiazek z ewentualna zmniejszona produkcja testosteronu zwiazana z ta wlasnie torbiela? Czy torbiel najadrza moze powodowac spadek produkcji testosteronu? Dodatkowo pojawil sie *pecherzyk* na prawym jadrze (wiekszym prawie dwukrotnie od lewego), pecherzyk umiejscowiony jest z boku, jest twardy ale nie boli, ma okolo 1 cm dlugosci i zapewne 2mm szerokosci, z tym, ze pojawil sie stosunkowo niedawno. Na lewym jadrze nie ma zadnych zmian, poza wspomniana polaczona z najadrzem (zdaje mi sie, iz kanalikiem nasiennym) torbiela. Dodatkowo niepokoi mnie fakt, iz oba jadra nie sa sprezyste, a twarde. Przechodzilem wiele *urazow* jader (durny kolega z podstawowki, ktorego ulubionym hobby byl wyjatkowo mocny kopniak w jadra). Dodatkowo jezeli nie dojdzie do ejakulacji po rozpoczetym stosunku czy tez onanizacji odczuwam bol obu jader oraz jamy brzusznej. Uprawiam kulturystyke (nie stosuje sterydow) i co prawda przyrosty mialem przez dluzszy okres fenomenalne (i nie mowie tu nawet o wstepnym okresie gdzie przyrosty sa z natury duze, owe przyrosty byly stale i utrzymywaly sie przez dwa lata), ale od ostatniego roku zaliczam glownie spadki masy nawet po smiesznie krotkiej przerwie od treningow, a przyrosty sa znikome. Przydazyly mi sie nawet zaburzenia erekcji, podczas gdy seks moglem uprawiac ponad dwie godziny. Martwi mnie mozliowsc zaistnienia spadku produkcji testosteronu zwiazanego z torbiela (jezeli takowy wystepuje). Moje przyrosty moga byc spowodowane tym, iz jestem endomorfikiem (z kolei moj *endomorfizm* moze byc spowodowany spadkiem produkcji testosteronu - otluszczenie wokol talii). Generalnie sam siebie wpedzam w bledne kolo, zadajac sobie co raz wiecej pytan, na ktore, jako laik, nie posiadam, odpowiedzi. Staram sie o wizyte w dwoch niezaleznych poradniach urologicznych, ale zanim to nastapi chcialem ukoic nerwy, prosze wiec o pomoc w wyjasnieniu sytuacji, przynajmniej hipotetycznie. Torbiel wykryto w wieku 16 lat. Mam 173 cm wzrostu (ogromny skok wzrostu w wieku dzieciecym, przerastalem rowiesnikow o prawie, ze polowe, przy czym w okresie poprzedzajacym wykrycie torbieli moj wzrost zupelnie sie zahamowal - w wieku okolo 14 lat), 78 kg wagi, 20 lat. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trudno powiedzieć czy w rezultacie tych zmian doszło do zmian zanikowych w jądrach. Najlepiej skonsultować się osobiście z urologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ktos
torbiel nie ma wplywu na produkcje tescia nic sie nie martw ja tez mam torbiel i tesc sie nie zmienia wogole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli torbiel jest dużą, uciska dużą część miąższu jąder to niestety może to mieć wpływ i to znaczący na produkcję testosteronu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tom
Do stapler: wtedy może występować nadmiar testosteronu czy obniżenie tego hormonu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ktos
Do Stapler: Ale tu chodzi o torbiel najadrza a nie jadra wiec napewno jest niewielka i nie ma żadnego wplywu zreszta powiedzialo mi to już 3 urologów, u których byłem z podobnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tom
Do ktos: a orientujesz się może jak to jest z torbielą jądra, czy ma jakiś wpływ na produkcję testosteronu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KOKSU
co tam torbiel ja nam kolesia ktury ma niezle zmiarzrzone jadra i tez ma przyrosty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ktoswww
Witam. Dziś podczas *sikania* zauważyłem Kulkę połączona z lewym jądrem. Jest mała, na oko 2cm na 1 może nawet i mniej. Co to może być? Wstydzę się iść do lekarza czy powiedzieć mamie: _ Mam 14 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.