Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja zmniejszenia żołądka


Gość paula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam 25 lat 165cm i waze 112kg. Mieszkam w UK. Od zawsze walcze z nadwaga poprzez stosowanie wielu diet dzieki ktorym utracone kilogramy pracaly zwielokrotnione... nie radze sobie juz z tym problemem nie tylko pod wzgledem fizycznym ale przede wszystkim psychicznym co wplywana moja bardzo niska samoocene i depresje. Od dawna mysle o operacji zmnejszenia zoladka bo wierze ze to ostatnia szansa bym mogla zaczac nowe szczesliwe zycie. Mieszkajac w Wielkiej brytanii nie mam wiekszej mozlwosci kontaktu z polskim specjalista w celu uzyskania informacji na temat operacji wiec pisze z pytaniem czy jest mozliwosc abym kwalifikowala sie na taka operacje? biorac pod uwage kosztownosc operacji (w prywatnej klinice) czy rowniez mam szanse na refundacje nawet jesli od 4 lat mieszkam za granica???? bardzo prosze o odpowiedz. czekam z niecierplwoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Jeśli chcesz dokonac zabiegu w PL to mysle ze masz szanse przeciez masz obywatelstwo polskie i mozesz korzystac z polskiej sluzby zdrowia jesli jestes ubezpieczona. Lekarz robi badania i kwalifikuje do zabiegu lub nie, jesli nadwaga zagraza zyciu powoduje problemy zdrowotne itp to masz szanse na refundacje zabiegu ale to lekarz chyba musi zbadac i najpierw tez bedziesz musiala pojsc do dietetyka moze obedzie sie bez operacji skoro po dietach kilogramy wracaly tzn ze cos bylo nie tak, moze Twoj problem ma podloze psychogenne?Moze np. jedzenie w nadmiarze wyniki z zajadania stresu, wówczas dobrze by było pójść do psychologa lub psychodietetyka. Dopiero jak to wszystko zawiedzie to bym szukala rozwiazania w operacji bo jak wiadomo, to operacja ma swoje plusy i minusy. Zostanie Ci duzo skory na brzuchu no i po operacji tez jest bardzo rygorystyczna dieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 22 lata,przy wzroście 162 cm,waże 105kg. Czy kwalifikuje się na operację zmniejszenia żołądka? I czy byłaby ona całkowicie refundowana? Byłam już na kilku dietach,jeździłam na turnusy odchudzające min do Osiecznej,leczyłam się też w Centrum zdrowia dziecka. Niestety bezskutecznie. Bardzo chciałabym skorzystać z operacji,która znacznie ułatwiłaby mi normalne funkcjonowanie. Mam problemy z kolanami,kręgosłupem. Jaka operacja jest najbardziej wskazana dla mnie i gdzie znajduję się najbliższy ośrodek w którym przeprowadzane są takiego typu operację? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek1994

Witam A więc mam 20 lat wazę w okolicach 105 kg przy wzroście 175 moja waga bardzo mi przeszkadza więc pomyślałem o operacji zmniejszenia żołądka. Chciałbym się tutaj dowiedzieć czy zakwalifikowałbym się do tego zabiegu, wiem że są rygorystyczne warunki do przyjęci Moja waga bardzo mi przeszkadza, a ponadto mam niedoczynność tarczycy. Oczywiście byłem u 3 dietetyków za każdym razem kończyło się że schudłem parę kilo ale szybko znowu tyłem. W mojej rodzinie prawie wszyscy członkowie są otyli..boję się, że będę za chwilę jeszcze grubszy. Proszę bardzo o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×